PDA

Zobacz pełną wersję : Metamorfoza Aksolotla



Stat
05-02-2013, 08:40
Gdzie kupić ten chormon, który sprawia, że Aksolotl przekształca się w formę lądową?

Double
05-02-2013, 09:06
chodzi o tyroksyne? z tego co mi kiedys biolozka mowila to jest to baardzo trudno dostepne no i drogie :| (moze kiedys nie wiem jak teraz) no ale to chyba trzeba by bylo sie orientowac po klinikach :| kurcze frapujace pytanie, spytam sie znajomych lekarek w szpitalach jak to w ogole wszystko wyglada (u ludzi podaje sie w zastrzykach..?) a u aksolkow rozpuszcza sie w wodzie.....a moze chodzi o inny hormon...dzizus

KORSAKOW
05-02-2013, 11:06
a czy to dobre forum na to pytanie?

Nestor
05-02-2013, 11:22
Forum na pewno nie dobre...
Co do hormonu, chodzi o trójjodotyronine lub jej prekursor- tyroksyne. Wchłania się on w całości z jelit więc można podawać "dodziobowo". Na pewno są jakieś preparaty dla ludzi z niedoczynnością tarczycy, ale nazw nie znam i nie wiem jak z dostępnością. Myśle ze mozna by podać do jedzenia świerzą tarczyce zwierzęcą, ale to moj pomysł i nie wiem jaki mogłby być skutek.

dr Robert
05-02-2013, 11:29
Wystarczy podawać kawałki tarczycy. Zresztą aksolotl przekształci się także gdy powoli stopniowo obniża się poziom wody. Jeżeli jednak dla autora postu aksolotl to jaszczurka to dałbym sobie spokój z wszelkimi eksperymentami :).

Stat
06-02-2013, 10:11
Dałem to tu przez przypadek. Sorry

Natkas
06-02-2013, 14:43
slyszalam ze przeobrazone aksolotle trudno sie karmi, poza tym po przeobrazeniu krotko zyja, myslisz ze warto tak eksperymentowac? moze lepiej dokupic sobie traszke lub jakas prawdziwa jaszczurke, bedzie wiecej zwierzakow do obserwacji:)

cytia
06-02-2013, 17:59
Dr Robert gdzie mozna dostac kawalki tarczycy ?? i od jakiego zwierzecia w ogle ?

dr Robert
07-02-2013, 03:21
W rzeźni lub na wsi jak zabijają świnię, królika czy inne zwierzę. Samych tarczyc w sklepach nie sprzedają.

Sihaya
10-02-2013, 12:02
Z tego co czytalam, to hormony podawane sa aksolotlom w zastrzykach, a przeobraza sie osobniki niedojrzale płciowo, bo tylko one nie sprawiaja potem problemow(dlugosc zyci, apetyt). Z doswiadczen znajego wiem, ze technike obnizania poziomu wody przezył mu jeden na 5 osobnikow, a caly proces przeobrazania trwa okolo roku. Niezle opisy sa na caudata.org i indiana.edu (axolotl colony)

Arrow
11-02-2013, 02:22
witam,
swojego czasu przeobrazalem aksolotle(na olimpiade) i rzeczywiscie duze problemy z jedzeniem oraz zdrowiem, a pozatym trudniej jest utrzymac przy zyciu przeobrazonego aksolotla oraz brak obserwacji moze nastapic

snakeman
23-02-2013, 09:56
ile takich ... ekhmmm tarczyc musi zjeść aksolotl aby się przeobrazić :| ?

42d3e78f26a4b20d412==