PDA

Zobacz pełną wersję : Rzekotka żabia czym karmić



KnockeR
18-02-2013, 09:47
Czym karmicie rzekotki żabie? Kupiłem 4 dorosłe rzekotki żabie i mam mały problem mam ciągłą hodowlę świerszczy jednek one po wrzuceniu żabką podgryzają mi rośliny często się topią w wodzie. Żabką bardzo smakują słyszałem, że mole woskowe są dobre ale nigdzie nie mogę ich dostać:( Jeśli ktoś ma arlekiny to proszę aby mi napisał co daje im jeść. Acha mam jeszcze pytanie ile średnio żyją arlekiny bo nigdzie nie znalazłem tej informacji :(

Double
18-02-2013, 10:36
muchy przeobrazone we wlasnym zakresie z pinek - super zarcie

Fredomirek
18-02-2013, 11:09
Rzeczywiście muchy są najlepsze z ty, że lepiej z białych robaków nie pinek - z białych robaków są większe. Ja głównie tym karmię moje rz. żabie. A z tego co wiem to arlekiny żyją ponad 10lat.. nie wiem dokładnie ile ale nie musisz się narazie o to martwić raczej :)

Ja jak się jeszcze troszkę ociepli będę moim dawał koni polne :)

Pozdrawiam, Piotr

Arrow
18-02-2013, 11:24
przeciez muchy nic w sobie nie maja, moga byc stosowane jako jedzenie doraznie ale nie jako pokarm podstawowy ...

Fredomirek
18-02-2013, 12:19
Arrow kto Ci tego naopowiadał :)? Jesli chodzi Ci, że są "puste" po wyjściu z poczwarek to wysatrczy trochę jabłka albo mięsa, drzemu .. cokolwiek i będą "pożywniejsze". Ja stosuję często dodatkowo preparat witaminowy Reptimineral C :)

Pozdrawiam, Piotr

KnockeR
18-02-2013, 13:04
Czyli głównie nastawić się na muchy ile one takich much zjadają bo nie wiem czy mam kupować czy założyć hodowle ale pewnie będzie mocno śmierdziało takie psujące się mięsko:) Te mole woskowe mnie męczą myślałem jeszcze o karaczanach zielonych co o tym sądzicie??

Arrow
18-02-2013, 14:27
ja nie mowie o "wzbogacaniu" much, bo w ten sposob traktuje sie wszystkie zwierzeta karmowe, ja mowie ogolnie, ze muchy sa malo wartosciowym pokarmem

co od karmienia rzekotek, hm...swierszcze owsze podgryzaja rosliny, ale jesli wzlozysz im miseczke z ich karma to ja beda jadly nie roslinki, oprcz tego karaczany, robi sie cieplo juz niedlugo koniki polne, cmy

mole woskowe - tu sprawa jest banalna, szukasz zwiazku pszczelego w swoim rejonie, gadasz znimi zeby zalatwili Ci owszczyne, odstawiasz ja na jakis czas w cieple miejsce, i masz mole

oczywiscie najlepiej bedzie stosowac wszytsko na zmiane, z preparatami mineralnymi od czasu do czasu

warto tez, swierzo przyniesionym ze sklepu, owadom karmowym dac cso wartosciowego do zjedzenia platkowy pokarm dla ryb, starta marchewke itp., mozna podac papke z iwtamin, trzeba ja podac kilka godzin przed karmieniem

no i jesli sa to dorosle rzektoki to powinny poradzic sobie z 1-2 noworodkami mysimi, jest to swietny pokarm

42d3e78f26a4b20d412==