PDA

Zobacz pełną wersję : a rogata wciąż nie je :/



Double
28-02-2013, 08:20
moj żab rogaty nie chce jesc juz drugi tydzien (kupilam go na gieldzie w swietochlowicach) ja rozumiem stres etc, ale tyle czasu?? trzymam go na wilgotnych strzepkach ligniny w ktorych sobie gmera, ma temp. 25stopni, tydzien temu zrobil wielka piekna kupe. gdy go zaczepiam, nie broni sie, tylko zamyka oczy i sie nadyma. skore ma zdrowa, nie jest chudy, jest "normalny". czy to moze byc zalezne od swiatla? w jego pojemniku jest rozproszone swiatlo. czy to post, stres adaptacyjny? mam sie martwic?

king
28-02-2013, 12:34
ja moja zabe trzymam w srednim faunaboxie z torfem bez zadnego dodatkowego naswietlania, ogrzwania i sie trzyma b.dobrze i szybko rosnie. Mysle ze nie powinnas sie jeszcze martwic o swoja zabke, daj jej jeszcze tydzien na aklimatyzacje, moze jest zestresowana. Jezeli po tygodniu nie bedzie chciala jesc sprobuj jej podac mniejszy pokarm (1-3dniowe noworotki lub swierszcze), mozesz tez ja zachecic lub sprowokowac podajac pokarm z pesety lub dotykajac ja nim.
w jakiej wielkosci pojemniku/terrarium ja trzymasz?

PS nadymanie i gryzienie to postawa obronna. zaba probuje wystraszyc wroga swoja wielkoscia

Double
28-02-2013, 12:51
moj zab ma 4cm, trzymam go w pojemniku jakies niecale 20-20-10, prowokowalam go juz setki razy, podawalam swierszcze male, duze i niczo... pozyjemy zobaczymy

RikoX
28-02-2013, 13:53
ja tez kupilem na tej samej gieldzie pewnie u tego samego sprzeadcy zabola rogatego,i juz jak z nim przyjechalem to zjadl swierszcza,i tak codziennie,niestety musialem go oddac(ma go teraz PPPPP) bo nie mialm dostepu do noworotkow mysich:( Double zapytaj sie jeszcze Foxtrota on tez tam kupil. Pozdrawiam P.S tylko nie wolno jej dawac tych czarnych swierszczy podobno sa za twarde

Arrow
28-02-2013, 16:06
witam,
mamy te same zaby tlko widze ze Double ma w profilu C. Ceratophrys cranwelli, My z Foxtrotem mam C. conurte, koles mial je popakowane w okragle pudelka z mchem trofowcem, tylko ze ja kupilem w lodzi podobnie zreszta jaki i Foxtrot

moja zaba do poczatku je duzo, coprawda nowordokow niechce jest dawalem 1 dniowe i nic, ale swierszczy to ze 3-4 dorosle wciaga dziennie

jak rozroznilas plec Double ?

nie wiem co do tego niejadka Twojego, hm...... powinno byc oki, ja mam w faunabox i ma jakies 26 - 27 st. C, na dnie lignina stale nasiaknieta woda oraz baseni, odkad lignina jest mokra bardzo nie wchodzi do baseniku

co do swiatla ma takie jakie jest w pokoju i od terrarium z ameiwa :)

powinno byc oki :)

pppppp
28-02-2013, 23:26
tak mam od soboty żabola i u mnie od razu przystąpił do jedzenia świerszczy a jechał z 5 godzin pks-em więc to chyba nie stres,
niczego innego narazie nie rusza a dostal oseska, mączniaki, dżdżownicę,
interesuja go tylko swierszcze, jak cos innego koło niego sie rusza to poprostu zamyka oczy

Double może zmiana pokarmu pomoże??

moja zaba ma terra 25 x 20 x 20 temp ok 25 C - ma lampke ale taką neonówkę 1W - bardziej dla mnie do obserwacji żaby, niz np do dogrzania powietrza, za podłoże ma 5 cm torfu odkwaszonego w którym sie zakopuje

Double
01-03-2013, 04:52
moj zab ma mnostwo ciemnych p,kamek na podgradlu i dlateo mysle ze to samczyk

Fredomirek
02-03-2013, 02:19
Double a ma to gardło takie pofałdowane? Jakby obwisłe? I czy te plamki są b. malutkie czy kilkanascie wiekszych?

Pozdrawiam, PIotr

Double
02-03-2013, 11:01
nie nie, zaba to okaz zdrowia, plamki ma charakterystyczne dla samcow i sa calkowicie na miejscu. dzis przezylam szok, przeprowadzilam zabe do mniejszego pudelka na vermiculit, podsunelam bez wiekszej nadzieji swiersza, a ta CHAPS ten swoj ogromny jezor wywalila, rozwarla sie jak pileczka tenisowa albo inny Jabba i zezarla robala :D ciesze sie bardzo, niesamowicie to wygladalo. teraz jest bardzo aktywna

Double
02-03-2013, 11:04
rogate sa suuupeeer :D

Fredomirek
02-03-2013, 13:53
No to super :) Ale co jej się nie podobało w poprzednim mieszkanku.. :/?


Pozdrawiam, Piotr

Arrow
03-03-2013, 03:15
witam,
a co myslicie o temp. u rogatej ja dotej pory ogrzewalem, ale dzisaj przy porzadkach odlaczylem ogrzewanko, Agam pisale ze tez trzyma bez ogrzewania, i ktos w powyzszych postach napisal o tym

Double i co ogrzewasz reflektorkiem ?

Double
03-03-2013, 06:11
nie reflektorkiem tylko jarzeniowka. Placek sie zagrzebal, zezarl 2 robale i wyglada na bardzo zadowolonego. jeszcze tylko cygara mu brak w pysku...

Arrow
03-03-2013, 07:33
hehe cygaro, drink i jakas zaba ;) do towarzystwa albo na kolacje :)

i swietlowka nie wysusza za bardzo powietrza ?

Double
03-03-2013, 07:34
no wlasnie swietlowka mi nie wysusza

Arrow
03-03-2013, 07:37
to extra zniknal mi problem ogrzewania :D

jUngel
18-03-2013, 11:21
JAK CENA TAKIEGO CUDAKA ???

Double
18-03-2013, 11:42
8 dziesieciozłotóweczek za 4cm gówniarza - to tanio! ;-)

jUngel
20-03-2013, 03:49
a gdzie można kupić ?? kto w świętochłowicach je miał ??

42d3e78f26a4b20d412==