PDA

Zobacz pełną wersję : rzekotka australijska i hodowla jej!!??:)



flipi
07-03-2013, 03:05
Jeszcze nigdy w życiu nie chodowałem płazów, i mam pare pytań zwiazanych z tym gatunkiem:).A więc tak chciałem sie zapytac kogos kto juz kiedys chodował ten gatunek żabki, czy mozna je brac na ręce??, są płochliwe??,i czy jesli bym robił terrarium 40/40/50 to by było ok??.ile ta żaba przeciętnie zjada swierszczy tygodniowo??.Acha i jeszcze jedno pytanie bo w biofilu mja te żaby tylko tamała 7 cm zabka niewyglada tak jak dorosła 14 cm,czy młode zabki tego gatunku róznia sie od dorosłych i kiedy zaczyna dojrzewac to nabieraja tych fałdów skóry z góry dzieki za odp pozdro!!!
______________________
AGamA bRODAta 1X
]·VW Corrado 160kM G60·[
NItrOUs*SAntHEz*JAKUzA

Double
07-03-2013, 04:48
plazow lepiej nie brac na rece, po pierwsze ich skora jest bardzo delikatna i mozemy ja uszkodzic, po drugie, sami mozemy zostac podraznieni przez płazi śluz, po trzecie zaby szybko cie przegrzewaja na naszych cieplych rekach, po czwarte - po co brac zabe na reke, kategorycznie nie jest to zwierze do "handlingu", czyli noszenia na rekach. rzekotki australijskie raczej nie sa plochliwe, sa bardziej 'statyczne' od innych smuklejszych rzekotek. te rzekotki sa baardzo zarloczne, nie wolno ich przekarmiac, dorosle najlepiej karmic 2-3 razy w tygodniu po kilka srednich swierszczy czy innych owadow (nie karmic maczniakami). mlode czesciej, ale mniejsza dawką

Double
07-03-2013, 04:49
PS kiedy ty widziales ze niby w biofilu maja rzekotki australijskie???

flipi
07-03-2013, 04:56
teraz niemaja ale jest tam obrazek heh moze beda miec

pała
07-03-2013, 12:24
podaj numer gg to sobie pogadamy

42d3e78f26a4b20d412==