PDA

Zobacz pełną wersję : Przyjaciel dla aksolotla??



Rewja
10-03-2013, 13:12
Witam

Chciałbym jakoś wzbogacić ekosystem w akwarium, tylko że nie wiem czym dokładnie. Problem jest natury konsumbcyjnej tz. co wrzucić aksolotlom aby te świntuchy tego nie zżarły, a tym bardziej to coś nie zżarło moich pupili...

ps. nie lubię rybek i do akwarystyki podchodzę z dużym dystansem...

ps2. Myślałem o Typhlonectes compressicauda, takie błękitne płazy beznogie, tylko że nie ma raczej możliwości kupiwnia ich w polsce, a pozatym lubią ciepłą i kwaśną wodę, tak więc wracam do punktu wyjścia...

Pomóżcie...

pozdrawiam Rewja

Natkas
10-03-2013, 13:40
ja nie polecam niczego, a tym bardziej nie widze nic co mogloby z nimi siedziec... sama sie kiedys nad tym zastanawialam a okazalo sie ze moje dwa nie moga nawet siedziec razem. ogolnie mowiac aksolotle sa malo towarzyskie i nie potrzebuja przyjaciol...:)

cytia
10-03-2013, 13:43
Hmm skoro nie lubisz rybek.. szkoda, ja mam wlasnie rybki - takie stadko kardynalkow, sa za szybkie dla aksolkow i zawsze im umkna gdy tylko probuja klapac pyszczkiem na nie. poza tym te kardynalki dostaly jakiejs manii i namietnie zzeraja osadzajace sie glony z roslinek czy szyb a normalnego pokarmu dla rybek nawet nie chca ruszyc. pozytecznie.

Arrow
11-03-2013, 02:15
witam,
ja trzymalem z doroslymi zabami szponiastymi, salamandrami waltl'a i bylo oki ale ogolnie lepiej miec wszytsko oddzielnie, mozna wpuscic kardynalki :)

koleś
11-03-2013, 05:33
Pleurodeles waltl nie jest salamandrą tylko traszką

Arrow
11-03-2013, 09:59
oo cos nowego zobacz sobie w systematyke :D

dega
11-03-2013, 12:29
eh dokladnie jest Zebrowcem.
Jest o tyle salamnadra ze nalezy do rodziny salamandrowatych tak jak i traszki:)))

tez bym chciala trzymac waltla z aksolotlem (mamm to pierwsze) ale nie wiem czy sie zdecyduje bo gdyby jednak sie nie dalo?

pozdrawiam, Agata

cytia
11-03-2013, 14:19
hm czemu, to sobie wtedy zrobisz osobne akwa dla aksolka i tyle.

Arrow
12-03-2013, 07:17
eh dobra wiesz lepiej ...

42d3e78f26a4b20d412==