PDA

Zobacz pełną wersję : ślimaki bezskorupkowe dla waltla



pietrek3
27-03-2013, 13:43
skąd mogę takowe wziąć?? jak to żyje?? duże to jest?? czy nie zaszkodzi waltlom?? to jest wodne czy ladowe?? jestem ciemny, napiszcie wszystko co o nich wiecie!!! i o tym jakie moga mieć znaczenie dla waltlów (jak wiecie)!!!

z góry dzięki

---------------
I'm the Lizard King, i can do anything!!!

koleś
27-03-2013, 22:19
pomrów wielki, na przykład. Ani mi o nich nie gadaj:/ Na działce jest ich u mnie taki wysyp, że w nocy pokrywają prawie całe grządki i duuużą część trawnika.
a w dzień- tak w ciągu godziny to da się zabić pare set tych ślimaków. FUUUUUUUUUJ

Natkas
28-03-2013, 03:48
oprocz wielkich pomrowow sa tez duzo mniejsze gatunki tych slimakow, sa lądowe, mozna je spotkac wszedzie tam gdzie slimaki lubia przebywac - tzn. tam gdzie jest wilgotno. radze ci ich poszukac w dolnej strefie roznego rodzaju zacienionych murków (tak przy samej trawie) oczywiscie wystepuja tez w innych miejscach jak zarośla itp. jesli akurat nie chodza (wtedy wygladaja jak zwykle slimaki tylko bez skorupki) to siedzą w bezruchu, jakby to okreslic... "wciagniete w siebie":) tak ze tworzą taka małą sliską grudke, cos w ksztalcie litery "D", i trudniej je zauwazyc.

pietrek3
28-03-2013, 03:54
a są jakieś takie małe, jak np pyszczek waltla i wodne, zeby on je sobie sam upolował??

Natkas
28-03-2013, 05:56
w polsce nie ma wodnych slimakow bezskorupkowych

dega
28-03-2013, 08:07
moj waltl bardzo lubil slimaczki jak takowe dostawal, jednak w wodzie nie probowalam dawac (pewnie by sie powycigaly i staly bardzo sliskie). Wydaje mi sie, ze to dobry pokarm a na pewno dobre uzupelnienie. Ja mialam dosc male slimaki pod kora okrywajaca korzenie niektorych roslin - jak juz wspominali poprzednicy, sa to stworzenia wysoce wilgociolubne.
Ale nie powiedzialam bym ze sa fuj, mi sie nawet podobaja... zawsze lubilam slimaki. ale fakt ze rece potem sa dlugo sliskie, to nie jest mile.

Pozdrawiam, Agata

ziomalka_puma
30-03-2013, 10:19
Heh a ja tych głupich ślimaków szukałam i szukałam i nie moge i tak nigdzie znaleźć
:( Przez 2 goziny szukania znalazłam tylko jednego MARTWEGO :/ ech ale zycie...

Sihaya
13-04-2013, 14:27
zaraz po deszczu bedzie ich duzo łazic np w lesie, albo wszedzie tam gdzie sa jakies stare,wilgotne drwniane szopy, komposty albo po prostu drewniane smieci, miedzy ktorymi chowaja sie w ciagu dnia. Nawet wrzucony do wody, powinien sobie troche "połazic" ślimaka naprawde trudon jest utopic.

42d3e78f26a4b20d412==