PDA

Zobacz pełną wersję : Zywica na wodospad i basen



die
24-12-2013, 09:01
Czy robil ktos z was basen lub wodospad z zywicy? Jesli tak to z jakiej? DO wyboru jest poliestrowa i epoksydowa. Nie mam pojecia czym sie roznia. I jak cos to jak to robiliscie?Prosze o rady

szefffu
24-12-2013, 09:44
Wodospad robiłem z pianki poliuretanowej.
Basen jest zrobiony z miski plastikowej obłożonej atlasem i kamieniami.
Woda leje się po poucinanych kawałkach butelki plastikowej / połówki/ , również obłożonej atlasem i drobnym żwirkiem.

Polecam pianke do robienia wodospadu.

pozdrawaim.

szefffu
24-12-2013, 09:47
i jeszcze jedno zdjęcie - lepiej widać spływ wody

szefffu
24-12-2013, 09:49
na tym widać obłożoną miskę kamieniami

die
24-12-2013, 13:59
NIestety niebardzo podoba mi sie sam wyglad pianki.. i dlatego pytam czy ktos kiedys uzywal do tego celu zywicy. Dziekuje bardzo za dobre intencje ;)

GAJUS
24-12-2013, 23:13
Witam! Zywica poliestrowa jest bardziej śmierdząca i bardziej toksyczna. Ja do przyklejania piasku na ściany w terrarium i akwarium używam wyłącznie epoksydowej. Po 36-48 godzinach już można wpuścić domownika terr. A basen wykonywałem w zeszłym roku i też z epoksydowej na włóknie kupionym w sklepie motoryzacyjnym ( do łatania karoserii ). Kopyto zrobiłem ze drobnoziarnistego styropianu, który wykruszyłem po zrobieniu basenu.Potem samą żywicą pomalowałem basen od środka i posypałem żwirkiem. Zdjęcie mogę zamieścić tylko akytualnego terrarium.

phenix
25-12-2013, 00:49
a czy piasek przyklejony do żywicy, bo przcierz to jest jakaś grubsza warstwa nie będzie się odklejał, nie trzeba go dodatkowo posmarować lakierem

GAJUS
25-12-2013, 07:19
Trzeba tak ustawiać np. terrarium żeby obklejana powierzchnia była pozioma, następnie malujemy dość gęstą żywicą ( jak jest zbyt lejąca można wstawić na parę minut do lodówki to zgęstnieje ).Piasku trzeba nasypać dajmy na to z 0,5 cm grubości i delikatnie ręką ubić. Po 3-4 godzinach jak ustawisz oklejaną ścianę pionowo to nadmiar piasku spadnie, a po 24 godzinach można suchym pędzelkiem usunąć pojedyńcze ziarenka. Zrobiłem już niejedną taką ścianę i np w akwarium po czterech latach pod wodą wszystko nadal trzyma. Jeszcze jedno - lepiej zamiast bardzo miałkiego piasku używać żwirku i MUSI być suchy. Efekt murowany. Jutro postaram się zamieścić zdjęcie mojego terrarium ( zbliżenia ściany wykonanej w ten sposób ).

die
25-12-2013, 12:33
ok a wiec czekam ;)
A orientujecie sie mniej wiecej ile kosztuje zywica i mata?

GAJUS
25-12-2013, 23:13
Ile kosztuje mata już nie pamiętam, lecz nie są to duże sumy, natomiast żywica około 20 zł za 0,5 litra, przynajmniej w Wągrowcu. Obklejana ściana musi być poziomo, malujemy ją żywicą ( jak jest zbyt lejąca to wkładamy na np.0,5 godziny do lodówki ) i posypujemy SUCHYM piaskiem, a najlepiej drobnym żwirkiem, tak np.0,5 cm grubo i delikatnie ubijamy dłonią. Po 3-4 godzinach jak ją ustawimy pionowo to nadmiar piasku spadnie, a na drugi dzień możemy pędzelkiem zebrać pozostałe luźne ziarenka. Efekt murowany. W akwarium po 4 latach nadal wszystko jest OK.
Za choinkę nie mogę umieścić zdjęcia, od wczoraj walczę i nic.

GAJUS
25-12-2013, 23:15
A jednak przeszło !!! Może trochę małe, ale jest.

die
26-12-2013, 11:16
a jaka jest wydajnosc takiej zywicy? planuja zrobic basen taki gdzies 60x 60 no i do tego jeszcze wodospadzik wysokosc tez cos kolo 60 cm

GAJUS
26-12-2013, 22:57
Zależy jaką matę będziesz miał i jakie grube ścianki basenu chcesz mieć, ale myślę że litr powinien starczyć.

42d3e78f26a4b20d412==