PDA

Zobacz pełną wersję : hyperolius fusciventris



OBMAB
05-05-2013, 14:15
mam pytanie czy wie ktoś może w jakiej cenie można zakupić ową żabkę ?
hyperolius fusciventris
z góry dzięki

Arrow
12-05-2013, 12:09
witam, widzialem na gieldzie rozne Hyperliousy, bylem nawet w posiadaniu flaviventris kilka lat temu, ale od dlugiego czasu nie widzialem ich na gieldzie ..., ostanio byly ale argusy (sprzedawane jako marmoratus - tak mi sie wydawalo :))

mrmoon
17-05-2013, 15:39
hej
a w jakiej cenie były argusy i gdzie to było??
Jestem nimi zainteresowany...
i czy nie wiesz, gdzie jest jakiś dokąłdny ich opis (nie temat na tym forum, bo to już czytałem ;-) )
pozdrawiam

AGAM
18-05-2013, 04:15
http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=plazy&jezyk=pl - tu można kupić
http://www.google.pl/search?q=hyperolius+argus&ie=UTF-8&hl=pl&lr= - a tu znajdziesz opisy

mrmoon
18-05-2013, 04:51
o biofilu wiem, tylko mnie zastanawia, jak często są one w handlu. Kupię je najwcześniej za trzy tygodnie. ale najpewniej pod koniec wakacji, a nie wiem jak często bywają w biofilu. Szykuję się już chyba od dwóch miesięcy do kupna, zrobiłem akwaterrarium, zabezpieczam w nim wszystko, kupuję powoli sprzęt, rośliny się ładnie rozrastają, ale jak mi się ich nie uda kupić, to się chyba potnę...
dzięki za linki
p.s.
hodujesz je??

Arrow
18-05-2013, 05:27
Sułek ma je w miare regularnie, w lodzi na giedzie nie ma ich za czesto ale da sie zalatwic prawie wszytsko :D

AGAM
18-05-2013, 05:34
ja nie hoduje

Arrow
18-05-2013, 05:45
ja mialem kika gatunkow - jakies 3-4 lata temu

mrmoon
19-05-2013, 11:07
a mógłbyś cos opisać, jakie miałeś warunki, jak i kiedy były aktywne, jakie duże osiągnąłeś, czy były między sobą zgodne?

Arrow
20-05-2013, 06:10
witam,

mialem kilka gatunkow razem, utrzymywalem wysoka temp. bo tak w sumie powiedzial koles od ktorego go kupowalem, teraz wiem ze wystarczy 24-26 st. C, powinno byc tez suche miejsce (w sumie w przypadku kazdego plaza), bajorko dosc plytkie kilka cm., jedza wszysko co zmiesci sie im do pyszczka - duzo jedza

terra gesto obsadzone, maja jeden mankament sa aktywne noca, i musisz kupic conajmniej 10 sztuk zebyt byc moze trafic samice, lapane sa samce na glos, idzie sobie tubylec slyszy w krzakach zabe to lapie, i jak mu sie trafi gdzies obok nie grajaca to tez zapakuje (i w tym szansa na samiczke )

ja polecal bym zgecydowanie jakies arrow frogs - za 50 zl mozna juz mies Phyllobatesa vittatus, one sa aktywne w dzien, a wymagaja tych samych warunkow prawie :)

sa to zabki terrytorialne, wiec puki mlode wszytskie w jednym terra, a pozniej albo porodzielac wg. plci albo odprzedac albo zbudowac dosc duze terra, dlugosc conajmniej 100 cm

mrmoon
23-05-2013, 07:43
dzięki za odpowiedź

"ja polecal bym zgecydowanie jakies arrow frogs - za 50 zl mozna juz mies Phyllobatesa vittatus, one sa aktywne w dzien, a wymagaja tych samych warunkow prawie :)"

hym... a gdzie to można dostać??

moje akwaterra ma:
23x54 - podstawa i 60 cm wysokości

Mam dużą część wodną, miejsca suche, średnio roślinność (dopiero rośnie, gęstnieje). W wodzie jest pare nieagresywnych rybek i karliki szponiaste. Wyjście z wody po zanurzonym częściowo korzeniu... To mniej więcej moje warunki.

Czy potrzebują UVB - bo raz czytam że płazy potrzebują, raz że niepotrzebują... jak to jest?

I fakt, że wolałbym coś o aktywności dziennej, choć i nocna może być - zamontuje sobie oświetlenie księżycowe.
Czy muszę osłonić żarówkę? mam narazie za szybą, ale chciałem dać do środka, żeby podnieść temperaturę. I czy dużo łażą po szybach?

Pozdrawiam michał wajda

Arrow
23-05-2013, 07:59
wiec tak rafnoe dal oferte poszukaj sobie maja phyllobatesy

troche male to terra 54x23x60 mysle ze na pare powinno wystarczyc, w tym przypadku lepsze byly by jakies drzeowlazy typowo nadrzewne, mozna wykorzytsac duzo wysokosc

jesli mialy by w rachube wchodzic wlasnie one to terra do przerobki, przedewszytski powinno byc poddowjne dno, ruszt denny aquaszuta z poprzeplatanym kablem, na to gruba warstwa keramzytu jakies 20 cm, z czego 15 caly czas w wodzie powinno byc, czesc owna plytka 2-3 cm

co do uv-b zawsze jest korzystne 2.0 wystarczy

zarowek nie stosuje sie w tego typu zbiornikach tylko siwetlowki i kabel (kabel po termoregulator)

tutaj linki:
http://www.balinka.com/pdfsetup.htm - przyklad budowy terra
jest tego duzo w necie pod haslem arrow forgs, dendrobates poszukaj


musisz sie zastanowic bo jesli juz cos tam Ci rosnie to szkoda niszczyc, moze warto rozejzec sie za czyms innym jakas jaszczurka

mrmoon
23-05-2013, 15:12
więc napaliłem się troskzę na te argusy... Mam już praktycznie gotowe akwaterrarium. Zresztą chcę naraz hodować i rybki, i karliki szponiaste i coś jeszcze. Myślałem o Argusach. Może wymiarami wydaje się małe, ale jest w przemyślany sposób zrobione, jeszcze tylko górę zrobię - jakieś gałązki i będzie oki.
Żarówki dają ciepło... przemyślę to jeszcze. Bo różne opinie słyszałem, niektórzy dla płazów stosują żarówki. Moje akwaterra jest wysokie dodatkowo, więc wydaje mi się to dobrym pomysłem. W razie czego wyprowadź mnie z błędu.
p. s.
jadę teraz na wakcje, więc masz troszkę czasu na przemyślenie tego co napisałem. Bardzo Cię o to proszę. Dodatkowo załanczam linki:

http://terrarystyka.com.pl/forum/album_showpage.php?pic_id=1118
http://terrarystyka.com.pl/forum/album_showpage.php?pic_id=1119

dodam, że teraz korzeń stoi (ten po prawej) na kamieniach, i jest pompowane powietrze do środka przy pomocy pompki akwariowej. A roślinki ładnie rosną - będzie jeszcze bluszcz na tylniej ściance rozpleciony, ale obecnie się jako sadzonka rozrasta ;-)

za 1,5 tygodnai wracam i kończę to terra. Chciałbym dokonać zakupu - doradź mi co - bardzo Cię o to proszę. Jeżeli decydował bym się na argusy - to co musze jeszcze zrobić w nim. Na górze będzie sporo gałązek. Chyba że są niepotrzebne?
pozdrawiam i dziękuję za rady

Arrow
24-05-2013, 03:07
no ja jednak zrezygnowalbym z zarowek

gazezie jak najbardziej najlpiej z kroka (patrz biofil) jest on bardzo dobry bo nie plesnieje, a nie wiem jak u Ciebie z wentylacja

bajorko jaka ma glebokosc ?

ja wrzucil bym tam kumaki, same plusy:
- aktywne w dzien
- oswajaja sie, moj np. p[obieral pokarm z pesety
- idelanie pasuja do Towjego terra, bez zadnych zamian, nawet zarowki nie potrzebne bo siwetlowa dogrzeje, temp. wystarczy 22-44 dla wszystkich zwierzakow jakie tam masz (nie wiem co za rybki)

takze ja stawial bym na kumaki :D

mrmoon
01-06-2013, 14:27
tylko ja się na te argusy już napaliłem. Co do kumaków, to bardziej w sumie mi pasuje nocna/wieczorna aktywność. Bo to wtedy mam czas wolny, jestem w domu na tyle, bym mógł sobie je obserwować. Więc wolałbym nawet raczej zmierzchową aktywność. Kumaki mają zresztą silny jad, o czym mnie już paru hodowców ostrzegało.

woda ma około 10 cm głębokości, ale jest w niej pełno roślinności, mocnej, na której można przebywać (żaby, nie ja ;-) ) i wygodny korzeń do wyjścia. W wodzie zresztą są karliki i wolałbym coś, co abrdziej lubi na zewnatrz siedzieć...

p. s.
świetlówka mocno grzeje?

Arrow
08-06-2013, 01:08
kumaki maja silny jad - tak cos wiecej ?

mrmoon
08-06-2013, 07:24
gość w zoologicznym mi mówił, że padają przy nich niektóre ryby, rzekotki itp.

Arrow
10-06-2013, 06:02
o to dziwne ... mnie tam nic nie padlo

42d3e78f26a4b20d412==