PDA

Zobacz pełną wersję : Zalęgły mi się salamandry



frampi
25-05-2013, 15:31
Zalęgły mi się w piwnicy w domku letniskowym (piwnica stara kamienna i wilgotna jak to kiedyś budowali) salamandry. Są to super zwierzaki. Obecnie jest ich 5 sztuk. Mają jakieś jamki i wyłażą z nich na klepisko w piwnicy. Szczerze mówiąc chciałbym tę kolonię na działce utrzymać. Czy można je jakoś wspomoć ? Coś im czasem podsypać ? Czy same sobie poradzą i wara mi od nich ?

MataManX
25-05-2013, 17:11
NAJLEPIEJ BĘDĄ SOBIE RADZIŁY SAME. JEŚLI SIĘ ZADOMOWIŁY W DANYM MIEJSCU I ODPOWIADA IM ONO TO STARAJ SIĘ GO NIE ZMIENIAĆ.

Krzysztof.W
26-05-2013, 10:34
Ja myślę że te płazy dostały się tam przypadkowo, kiedy szukały schronienia na zimę teraz nie mogą się z twojej piewnicy wydostać.
Ja bym je wypuścił do lasu gdzie płynie jakaś rzeka, i mokradeł nie brakuje, gdzieś koło jeziora.

josetsu
26-07-2013, 03:57
i tu mamy dylemat alebo jak mowi MATA skoro sa to musi im byc dobrze i jak mowissz ty wara od nich, albo jak mowi Krzysiek schowaly sie i nie potrafia sie wydostac? sprawdz tak na oko ich kondycje i zobacz czy moga jakos wychodzic na dwor a ja popieram jednak Krzyska ze lepiej je wypuscic-jesli oczywiscie ta sprawa jest aktualna!!

jaszczur29
28-07-2013, 12:22
POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==