PDA

Zobacz pełną wersję : Terra dla rzekotek



Drobek
26-05-2013, 13:33
Dla jakich rzekotek NIE będzie dobre TAKIE terrarium: 40*30*82 ?? (z wszystkich gatunków, nie sugerować się wyłącznie podaną niżej listą)
Zamierzam mieć 2-4 sztuki (jeden samiec).

Hyla sp. Minty Green Tree Frog
Hyla leucophyllata
Hyla marmorata
Phyllomedusa hypochondrialis
Phyllomedusa tomopterna
Phyllomedusa vaillanti
Phyllomedusa distincta
Phyllomedusa bicolor
Agalychnis callydryas

Co z tych gatunków polecacie do takiego terra??

Double
27-05-2013, 06:18
na pewno do tego terrarium "nie wejda" chwytnice kolorowe i rzekotki autralijskie. fylomeduzy się nadaja, ponieważ są generalnie niewielkie. ale minty green tree frog (to jakis krewniak rzekotki autralisjkiej??) i hyly marmoraty nie znam...
z ciekawosci, czy masz dostep do kupna wypisanych przez ciebie zabek???? jesli tak, mozna wiedziec skad je wytrzasnales? :)

Fredomirek
27-05-2013, 10:09
No nie wiem czy przedstawiciele rodzaju Phyllomedusa się nadają, właśnie znalazłem info, że P. bicolor osiągają ok 100 mm. (niewielkie różnice ze wg na płeć). Osobiście nie wiem, któe z nich wejdą - nie chcę nic sugerować, ponieważ nigdy nie mialem do czynienia z żadnym z tych płazów.

Ale jako, że nie napisałeś, że nie mamy sugerować się listą to z popularnych dla takiej ilości odpowiednie będą gatunki:

- Phrynohyas resinifictrix
- Hyla cinerea (może ich tam być nawet więcej niż 4 sztuki)
- Smilisca cyanosticta
- Hyla versicolor

... to gatunki, które wg mnie nie będą się tam męczyć. Uważam, że dla chwytnic byłoby dobre o ile byłaby tylko para. Potrzebują chyba dużego terrarium w momencie większej grupy - samce jak wiadomo są "agresywne" podczas godów.

To tylko moja opinia.

Pozdrawiam, Piotr

Drobek
27-05-2013, 15:24
Na pewno nie nadają się:
Litoria infrafrenata
Litoria caerulea
Phrynohyas resinifictrix (skoczne i duże)

Agalychnisy i Phyllomedusy nie są skoczne, wolą "łazić", więc sobie pyszczków nie potłuką w takim (małym) terrarium. Snakeman trzyma w podobnym terra 4 agalychnis callidryas (w tym 3 samce) i mówił że bardzo dobrze się mają.

Link do Hyla sp. Minty Green Tree Frog:
http://worldwidefauna.com/catalog/popup_image.php?pID=401&page=2

Wymienione rzekotki (najprawdopodobniej) będą dostępne w Polsce we wrześniu.

Łotysh
11-06-2013, 16:06
polecam rzekotkę zieloną, ale pamietaj że oprócz rzekotek musi tam być także obszerny zbiornik wodny, gąszcz roślin, jakieś korzenie i kamienie, i jak to wszystko uzbiera się to nie zostanie zbyt wiele miejsca na rzekotki :)

42d3e78f26a4b20d412==