PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie kumakow



mark0wy
02-06-2013, 12:04
Czy Bombine orientalis mozna karmic czerwonymi robakami wedkarskimi?

Mark0wy

persea
02-06-2013, 14:03
tu to jakos cieżko o czyjąkolwiek odpowiedz ja dawałam te białe bo ktoś kiedyś uznał że czerwone sa barwione i moga zawierać jakieś subst.niewskazane przynajmniej dla pająków, a może połapiesz jakieś koniki polne na łące:)
możesz też poczekac aż ci sie przepoczwarza i staną się muchami:)

pała
03-06-2013, 02:03
U mnie w zoologicznym sprzedaja czerwone robaki i są to dżdżownice.A dżdżownicami można kormić kumaka.

Pozdrawiam Pała

MARCIN BIELIŃSKI
03-06-2013, 03:57
ale czy ktoś już tak karmił bo słyszałem że te chodowlane są czymś pędzone

STACHU
04-06-2013, 11:07
To najlepiej nakopać je samemu, to napewno nie będą niczym pędzone !!!

AGAM
04-06-2013, 13:15
Czerwone robaki to barwione białe robaki czy larwy much. Nie wiem czy barwnik jest szkodliwy ale lepiej nie ryzykować. Wogóle te larwy to nienajlepszy pokarm. Żywe sa groźne bo moga uszkodzić żabki od środka a w sumie to to tylko troche flaków w ciężkostrawnym worku. Korzystaj lepiej z lata i karm je planktonem łąkowym z czystych łąk, dżdżownicami itp.

Łotysh
05-06-2013, 07:37
czerwone robaki to synonim wielu zwierząt pokarmowych, dotyczy zarówno barwionych larw much jak i dżdżownic czy tubiflexu (nie wiem jak to się dokładnie nazwya). ps-nawet w kryptozoologi występuje "czerwony robak" ;) dotyczy to takiej mongolskiej pierścienicy

wrbirds
07-06-2013, 14:21
rzeczywiscie, dzdzownice bardzo czesto karmi sie w hodowlach dodatkami w postaci mokrych gazet. Wchlaniaja one wtedy z farby drukarskiej bardzo szkodliwe zwiazki olowiu, ktore oczywiscie przedostaja sie do naszych zwierzat!!! Poza tym dzdzownice ze sklepow sa hodowane jako przyneta na ryby a nie jako pelnowartosciowy pokarm! Ale trzeba dodac, ze dzdzownica jest doskonalym pokarmem dodatkowym, zawiera tluszcz tylko w ilosci ok 2% a bialko 10%.
Mowie tu o dzdzownicy kalifornijskiej.
Gdyby ktos byl zainteresowany zakupem zdrowiutkich, karmionych tylko na roslinach (zero chemi, nawozow , barwnikow, konserwantow) dzdzownic z mojej hodowli to prosze pisac na mojego maila :-)))
P.S
Dzdzownica ma wybitne zdolnosci do pochlaniania wszelkiego swinstwa np nawozow z pol uprawnych, wiec nie polecam zbierania ich w naturze. Predzej czy pozniej caly syfik sie odlozy, skumukluje w organizmach naszych zwierzat! Ja nigdy nie zbieram pokarmu w naturze, wg mnie to zbyt ryzykowne.
Pozdrowionka

sumik_1
12-06-2013, 09:27
Kiedyś hodowałem dżdżownice. Najlepiej dogadać się z działkowcami. W komposcie żyja takie fajne ruchliwe czyste robaczki. Zresztą... moje GG 2707733

josetsu
26-07-2013, 03:50
oj chyba nasz przyjaciel msie pytal o czerwone robaki w sesie dzdzownice i gniajaczki atTy piszesz mu o bialych robakach tylko bari=wionych na czerwono!! z jednym sie zgodze sa barwione nie wiadomo czym i lepiej ich nie podawac zadnemu zwierzeciu

42d3e78f26a4b20d412==