PDA

Zobacz pełną wersję : Aksoltl -- POMOCY



Tomek88
09-07-2013, 04:22
Kupiłem 2 dni temu Aksolotla Meksykańskiego......
Widać po nim że ładnie regeneruje sie łapka i ogonek odrasta........
Jest on mało ruchliwy!!!..... Pierwszy dzień cały czas był na dnie .... teraz cały czas unosi się na powierzchni wody!!!!!!! Nie wiem czy on je ..... W akwarium pływaje 3 duże gupiki i z 15 nowonarodzonych.... NIe jest wogóle agresywny! :D ...... Normalnie daje się trzymać na ręce w wodzie ....

Niewien czy mój aksolotl się normalnie
się zachowuje....


Trzymam go w 40 litrowym panoramicznym akwarium ... woda jest dobrze natleniona...

Tomek88
09-07-2013, 06:24
Z przykrością stwierdzam, że aksolotl zakończył swój żywot.....
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++

Iskra
09-07-2013, 06:27
Po pierwsze: Daj mu czas na zaaklimatyzowanie sie... To dopiero 2 dni, Ax ma prawo "dziwnie" sie zachowywac.
Po drugie: Aksolotle to z natury malo ruchliwe stworzenia.... Szczegolnie w dzien. "Odzywaja" zdeczko w nocy...
Po trzecie: W kwestii agresywnosci... Czegos Ty sie spodziewal?? Ze odgryzie Ci palec/palce/dlon/ czy cala reke? ;> litosci...
Po czwarte: W jaki sposob unosi sie na tej powierzchni? Jesli brzuchem do dolu... To raczej problemu nie ma... Ot pusty zoladek wypycha go do gory ;>
Jesli brzuchem do gory... To problem jest... Rozwiazania problemu nie znam, ale przyczyne prawdopodobna moge wskazac - wcisneli Ci chorego Axa...

W sprawie jedzenia - sprobuj go podkarmic surowym miesem z pensety... kurczakiem np. Ot dla sprawdzenia, czy je... Malym kawalkiem, takim, ktory Ax bedzie mogl wciagnac bez zbytniego szarpania sie...

Iskra
09-07-2013, 06:34
O Zesh... Kondolencje, nacieszyc to Ty sie nim nie nacieszyles :/ Kup innego, w INNYM sklepie... I tym razem postaraj sie wybrac takiego bez przejsc (nie muszacego sie regenerowac)... Skoro miales ze sklepu wybrakowanego Axa... To znaczy, ze raczej o zwierzaka nie dbali, zywic nie zywili etc. :/

Tomek88
10-07-2013, 03:49
.......... Aksoltol unosił sie brzuchem w dół na powierzchni wody póki jeszczed żył ......
Kupie kolejnego Axiego... w tym samym sklepie.... w piątek ma być dostawa żółtych Axów
Ten wypadek to musiał być 1/100.... źle trafiłem....

A co do tego że źle dbali to sie zgadzam bo jeszcze kilka dnie przed zakupem były trzymane z KRABAMI!!!!!!!! (idiotyzm)

A wiec biore własne wiaderko i ruszam do sklepu jak tylko będzie dostawa :D

kaja
11-07-2013, 04:28
Tomek...jeśli jests z Lubina lub okolic ja mogę Ci oddać mojego...jest zrowy,zjada rybki,ma ponad 20 cm

Tomek88
11-07-2013, 12:02
Niestety nie :D

Jutro po Axolotla sie wybieram do shopu :D :D :D

42d3e78f26a4b20d412==