PDA

Zobacz pełną wersję : Trzymasz drzewolazy? Wejdz tu i zobacz



ross
11-07-2013, 08:10
Witam
Przygotowuje sie do kupnia drzewolazow. Szukalem w internecie lecz jest o nich stosunkowo malo informacji. Czytam szczegolnie angielskie stronki. Jednak potrzebuje rad jakich na zadnej stronie nie znajde. Niestety nie ma zadnej dobrej polskiej strony z drzewolazami, nie ma nawet zadnego forum im poswieconego:(. Byc moze byl by sens zalozenia jakiegos forum, cos takiego jak maja krabiarze na stronie kraby.net. Mam narazie 3 pytania
1)jak radzicie sobie z hodowla muszek. Jak wyglada cala hodwola. Bede wdzieczny gdy ktos mi opisze swoja.
2) W jaki sposob wyciagacie muszki ze swoich hodowli.
3)Jaka pozywke stosujecie(przepis)
Z gory dzieki za odpowiedzi.

snakeman
11-07-2013, 14:14
ja również przygotowuję się do ich kupna, konkretniej do kupna dendrobates auratus i leucomelas. jak ktoś się jeszcze znajdzie albo co to można by jakieś takie forum małe założyc :) bynajmniej pożądną stronkę z wieloma przydatnymi informacjami :)

snakeman
11-07-2013, 14:16
ross, a masz już może użądzone terrarium?

mrmoon
11-07-2013, 14:23
poszukaj na forum - jest kilak tematów o hodowli muszek owocówek. Pozdrawiam

ross
12-07-2013, 03:52
Snakeman nie mam jeszcze terrarium uzadzonego, ale wiem ze bedzie dlugosci 60-65cm:). Gdyby powstala ta strona lub nawet samo forum to mam nadzieje, ze przyczyni sie to do tego ze bedzie wiecej informacji o drzewolazach. W tej chwili to jest mniej niz zero w polskim necie. Sadze ze z 10-15 osob udzielalo by sie na tym forum.

snakeman
12-07-2013, 04:15
polecam: http://www.silicon-tech.pl/Terrarium/hodowla.htm
tutaj jest pare porządnych inf.

Arrow
18-07-2013, 02:31
witam,

hodowla musze jest banalna, ja osobiscie sotsuje taka pozywke, jest tania i nie plesnieje:

- maczka kukurydziana
- banan
- drozdze
- woda
- cukier

wode dziele na 2 czesci, w jednej rozpuszczam cukier w drugiej nie, ta z cukrem wlewam do maczki kukurydziane, a w reszcie rozpuszczam drozdze i banana, trzeba sobie ilosciow wszytsko dobrac, mozna dolac octu winnego lub dac na spod sloika plasterek pomarancza

zajzyjcie tez tutaj i przeczytajcie sobie o muszkach: http://80.51.247.174/THEANTS/Porady/Porady_Praktyczne/Owady_Na_Pokarm/Zywy_Pokarm.htm

kolejnym swietnym pokarmem nawet dla duzych gatunkow sa skoczogonki, proste w hodowli nie wymagaja ogrzewania plenne, problemme jest tylko wybieranie ich, ale przy hodowli na brykietach ten problem znika

z musu mozna dac swierszcze, chodzi glownie o to zeby roslin nie pozjadaly a wlsnie to czesto robia, wiec leiej nie podawac no ale jesli mam pod reka wylego to az sie prosi o podanie wtedy podajemy w jakis spodeczkach, oprocz tego wkladam tez jakis pokarm dla nich, cos bialkowego najlepiej co wygra z roslinkami

przy muszkach warto wlozyc mala miseczke z rozgniecionym owocem, muszki beda sie tam zbierac a zabki je stamtad wyjadac, drzewolazy przyzwyzaja sie do tego konkretnego miejsca, wiec warto stawiac miseczke zawsze w jednym miejscu

skoczogonki podaje sie tez w jakis spodeczkach

unikal bym wszytski larw, typu maczniak, mol, lepiej dmuchac na zimne

no i bardzo wazne prepaarty witaminowe, musz abyc dobrej jaosci nie ma co oszczedzac, kilka osob stosuje zoomed, jedna preparat niemiecki tylko dla drzewolazow, wiec trzeba cos wybrac

swietlowka 2.0 UV musi byc przydatna bedzie zapobiegnie krzywicy itp.

wazna jest tez woda, albo filtr zew. z wkladami biologivznymi albo czeste zmiany, ktore w zbironikach z flase bottom sa raczej meczace, wiec goroca zachecam do stosowania fitrow zew. np. aqua szuta tanie i maja wolny przelyw, jako zloze biologiczne mozna zastosowac keramzyt, wod tylko osmotyczna RO, mozna probowac wode kranowac filtrowac przez wegiel aktywny, ja polecam RO

jak podloze keramzyt, zaden torf, wloknina nic, na keramzyt mozna polozyc mech

nie wiem cos tam napisalem mamnadzieje ze bedzie pomocne

snakeman
21-07-2013, 16:05
bardzo przydatne :)
dzięki :P

Arrow
24-07-2013, 02:07
:D

Azzurreeuss
01-08-2013, 01:45
Ja mam chyba łatwiejszy przepis:))

biore butelke plastikową
i na dno wsypuje z 2cm platkow owsianych
i na to 1-2 całe banany
i na to muszki
i czekam
i po jakims czasie mam iche setki
i taka chodowlę odnawiam co jakies 3tyg
i jak dotąd wszystko sie sprawdza
i dziala bez zarzutów:)))

Pozdro :DD

ross
14-08-2013, 08:24
Jak czesto karmicie swoje drzewolazy?

Arrow
14-08-2013, 08:45
codziennie :)

ross
15-08-2013, 09:54
Domyslam sie ze codziennie:)
Tylko chodzi mi oto czy karmi sie rano i wieczorem czy moze tylo rani, a moze robi sie czasami jedno dniowe glodowki.

Arrow
16-08-2013, 10:11
pore karmienia Ty sobie ustalasz :)

mozna nie dac z 1 dzien jesc nie zaszkodzi :)

42d3e78f26a4b20d412==