PDA

Zobacz pełną wersję : jakie zwierzątko??



ser
02-08-2013, 09:49
siemka wszystkim
likwiduję akwarium (80x35x35) i chcialem kuypić jakieś fajne żabki. czy macie może jakieś pomysły? zastanawiałem się nad żbą rogatą, "afrykańską żabą bykiem" (???) lub kumakiem dalekowschodnim. ostatecznie mogę wsadzić tam gekona lamparciego, ale nie chciałbym. czekam na pomoc. z góry dziękuję!!! :)

jaszczur29
02-08-2013, 13:26
ja hoduję rzekotki arlekiny są to świetne zwierzątka . w twoim terrarium mógłbyś mieć niezłe stadko. pozdrowienia od terrarysty z Lublińca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kenzo
02-08-2013, 15:49
Witam
Najlepeij zaczac od rzekotek arlekinow.
Pozdrawiam

ser
02-08-2013, 16:03
a one nie potrzebują wysokiego terrarium, tak jak napisano w opisie gatunku? jak mam już akwarium, to chcę załatwić sobie mieszkańców takich, którym będzie ono w pełni odpowiadało. :)

AGAM
03-08-2013, 01:50
Dla arlekinó to jest za małe. Jeśli chcesz aby bylo to raczej akwa-terra to mzoesz tam trzymać stadko kumaków i np. karliki :), moga też być same karliki czy platany. Mozeszt am też trzymać jakieś mniejsze rzekotki - choćby Hyla cinerea. Co do byka to nie wiem bo nie miaęłm i nie wiem jak wykorzystująprzestrzeń, ale mozesz tam też mieć np. parke rogatych, albo agi, termitówki, jakiekolwiek naziemne płazy :)

ponczos
03-08-2013, 01:52
Krótko interesuję siępłazami ale z tego co słyszałem to napewno 35cm wyskokości będzie za mało dla rzekotek. Ja od kilku dni mam 3 kumaczki dalekowschodnie i jestem bardzo zadowolony. Polecam!!

mrmoon
03-08-2013, 06:29
a nie lepiej by było postawić na mniejszym boku, wtedy by było wysokie? Dokleić an dole szybkę i zamontować przód otwierany? Zaby nie lubią jeśli operuje się z góry w akwarium czy też terrarium. W ten sposób polują drap[ieżniki i żabki się tego abrdzo boją. W ten sposób mógłbyś mieć całkiem dużo gałązek do wspinania dla płazów. NA dole basenik i by było dla Hyla Cinera. To mój pomysł jeśli chodzi o rzekotki.
A oprócz tego kumaczki byłyby oki :-)
pozdrawiam

ser
03-08-2013, 08:37
niestety nie będę miał gdzie go postawić. Mogę postawić je bokiem i zrobić otwierane dżwiczki, ale na dłuższym boku. Mam szafkę, na któtrej stało zlikwidowane już akwarium, która idealnie do niego pasuje i nie chcę tego psuć i robić sobie kłopotu z ustawieniem. dlatego zastanawiałem się nad jakimiś naziemnymi płazikami :) a dla agi nie będzie ono za małe? ta jest olbrzymia żaba. i jeszcze jedno pytanie: wiecie ile mogą kosztować kumaki, albo inne płazy, które mi polecacie, bo niestety mam bardzo ograniczony budżet :( :)

Drobek
03-08-2013, 09:04
Dla (prawie) wszystkich naziemnych będzie dobre, polecam termitówke indyjską (Kaloula pulchra).
Ceny orientacyjne masz na http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=plazy&jezyk=pl lub na http://www.szrek.pl/terraryjne.php
Możesz też tam trzymać traszki: http://www.terrarystyka.com.pl/zwierzeta.php?id=13

ponczos
03-08-2013, 09:28
Seba na forum "Sprzedam" ma aktualnie w sprzedaży kumaki po 20 zł. Ostatnio kupiłem od niego 3 sztuki. Polecam!

ser
04-08-2013, 00:55
dzieki wam bardzo! bardzo mi pomogliście. jadę w październiku na swoją pierwszą giełdęę terrarystyczną, :D to sobie pooglądam i zobaczymy, co uda mi się kupić jeszcze raz dzieki!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==