PDA

Zobacz pełną wersję : karlik szponiasty



frosh
22-08-2013, 12:34
1.Mam karlika szponiastego i chciałbym określić jego wiek czy ktoś potrafił by to zrobić na podstawie jego dł??? ma 3 cm 2mm
2.Jakie moge mu towarzystwo dokupić oprócz rybek typu bojownik,gupik jest już tam bardzo duży ślimak wodny,a akfa ma 21l :)
3.Gdie można go przechować żabke na wakacje i ferie
4.Na jak dłubo moge go wyciągać po za wode


Z góy dięki za odpowiedż :D

josetsu
22-08-2013, 14:00
wiesz ciezka sprawa okreslic wiek ale nie jest to jakis stary osobnik-a poza tym nie napisales czy ta slugosc to dlugosc tulowia czy razem z nogami!! raczej ciezko okreslic wiek zabki po wzroscie,ale ta na pewno nie jest stara! bojowniki i gupiki wystarcza bez przesady to maly zboornik i wiecej nie trzeba najwyzej dokup mu jeszcze towarzysza w postaci kolejnego/nych karlikow! ale ja polecam hodowle samychz zabek choc wiem ze dla niektorych wydaje sie to dziwne,znam wiele ludzi ktorzy mowia jak akwa to nie tylko z zabkami i daja ryby ale ja uwazam ze zabki bede szczesliwsze same!! "przechowac" to dziwne okreslenie bo to nie rzecz!! ja uwazam ze jak nie masz wtedy czasu to wogole nie zakladaj nic z akwa i terra!! mozesz oddac do sklepu lub poprosic znajomego akwaryste o przechowanie-przeciez to samo musisz zrobic z rybami!! a co do wyciagania poza wode to NIE ROB TEGO NIGDY tym zabka to szkodzi!! i mimo ze mozna je wyciagnac przy przenoszeniu nie rob tego!!!! pozdrawiam josetsu

mrmoon
22-08-2013, 14:53
NApewno jest to młoda żabka. Dokup jeszcze karlików - one lepiej czują się w większych grupkach - są wtedy bardziej ruchliwe. Co do towarzystwa ryb, to może nei jest to dla nich specjalna atrakcja, ale napewno nie jest też jakiś stres. Ja trzymałem z rybami różnymi i one sobie z nich nic nie ronbią. Potrafia nawet odpoczywać na grzbiecie jakiejś ryby. Teraz są z nimi tylko neonki. I git.
pozdrawiam

Natkas
22-08-2013, 14:53
dodam jeszcze ze jesli juz musisz wyciagnac je z wody np. przeniesc przy czyszczeniu akwarium to nie bierz ich w reke bo temperatura ludzkiej dloni jest dla nich za wysoka i moze to im zaszkodzic

frosh
23-08-2013, 05:33
Dzięki już wiem że przy zmienianiu wody nie braćjej na ręce.Ma 3,2cm z nogami

frosh
23-08-2013, 12:04
A co powiecie na to żeby mu dokupić aksolotla:P albo jakąś traszke ostatnio widziałem w sklepie zoo a gościu powiedział że można ja trzymać w 20L akfa

josetsu
23-08-2013, 12:56
a ja dodam ze facet ktory sprzedaje u ciebie w sklepie niech lepiej zmieni branze!! w zadnym wypadku nie kupuj akselota bedzie mial za malo miejsca na bank a traszki tez nie mecz!!! kup jeszcze kilka karlikow!!! a wielkosc zabki z nogami mowi ze jest mloda!!!

Gerald
23-08-2013, 14:23
w życiu nie bojownik!!!! on jest agresywny nawet w stosunku do palca przesuwanego po zewnętrznej stronie akwarium!
Możesz hodować z karlikami krewetki amano lub filtrujące, spokojne ryby, np. pawie oczka, ostronosy itp.

josetsu
23-08-2013, 15:13
bez przesadu bojownik to nie pitbull jest agresywny ale nie az tak chyba ze trafiles na jakiegos agresora-sam mnoze bojowniki i trzymam kilka razem nawet samcow i nic sie nie dzieje! a juz w szczegolnosci karlikom!!!

mrmoon
24-08-2013, 03:14
wiesz - z tym bojownikiem to przesadziłeś. Od 10 lat trzymam w wielogatunkowym bojowniki (ostatnio niestety nie) i NIGDY żadnej rybce sie nic nie stało z ich strony. Co więcej, to raczej trzeba uważać żeby inne ryby jej nie obskubały.
A ostronosy lubią wyjadać ikrę innym rybom, wykopują rośliny, rozwalają dno... piękna ryba, ale nie polecam - chyba że się odpowiednio urządzi akwarium.

Gerald
24-08-2013, 04:57
dobra może tak: hodowałem kiedyś bojownika z karlikami i żabą szponiastą, i bojownik cały czas atakował żabki, tak że musiałem go odzielić. Niewiem może mój był jakimś agresorem, ale po tym już zrezygnowałem z tego układu.
A od jakiś 4 tygodni mam ostronosa i nic się nie dzieje, nie rozkopuje dna itp. Ma swoją jakinie z kamieni i tam sobie siedzi. Roślin też nie wykopuje. Może to kwestia osobnika no urządzenia akwa...

mrmoon
25-08-2013, 11:21
ale zapewniam Cię że jeśli kiedyś będziesz miał skrzek, to go zeżre :].
Wiem że bojowniki są bardziej agresywne jeśli się im da samice. Zresztąś zależy to też od kształtu i wielkości zbiornika - oraz od wielkości płetw. Te z wielkimi płetwami są bardziej "niezdarne" :]
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==