PDA

Zobacz pełną wersję : krewetka f:) & mikro ślimaki:(



frosh
28-08-2013, 10:59
1.Czy mógł bym trzymać krewetke filtrującą z karlikiem szponiastym w akfa 21l o rozmiarach 40x25x22(dł/wys/szer) wiem że to mały zbiornik:( ,a jak nie to moze jakąś mało wymagającą traszke?? 2.Czy komuś zaległy sie miniaturowe ślimaki??Kupiłem moczarke kanadyjska najwyrażniej na nich przyszły do mnie ślimaczki które sie tam rozmnozyły w błyskawicznym czasie .Tępie je ale po dniu znów sie pojawiaja ma ktos jakis pomysł na pozbyce sie ich??

josetsu
28-08-2013, 12:32
nic nie mowie ale ty masz tyle pytan i problemow ze szok!!! chlopie kup sobie najpierw wieksze akwa!! te slimaczki to zatoczki ich mozna sie pozbyc chemia ale to szkodzi ryba i roslina,moglbus kupic bocje ale do minimum 5 razy wiekszego akwa!!! masz problemy i tyle a wszystkie problemy przez wielkosc akwa!!! a krewetce podaruj szkoda jej!!!

Gerald
29-08-2013, 02:11
Co do krewetka - karlik : TAK, można tak trzymać i w takim zbiorniku, ja trzymałem krewetki z karlikami.

Co do ślimaczków (zatoczniaków) : nie znam sensownego sposobu na wytępienie ich.

dr1zzt
29-08-2013, 02:12
Najlepszym i w sumie jedynym sposobem na slimaki sa bocje:)

josetsu
29-08-2013, 02:30
jesli chodzi o slimaki to bocje ale nie w takim zbiorniku, chemia tez odpada wystsrczy systematycznie je wybierac i niszczyc ich jajka na lisciach itd! a co do krewetki ja uwazam ze krewetka filtrujaca w takim akwa moze byc ale sam bym jej tam nie dal za duzo tego ryby krewetka i zabka ja jestem propagatorem im wieksze tym latwiejsze w utrzymaniu!!

frosh
29-08-2013, 04:01
ryb nie mam sama żabka,na wieksze akfa nie moge sobie pozwolić bo mam jeszcze terarium z patyczakami,akfa z krabami,klatke z papugą i jusz nowe większe akfarium sie nie zmieści :( , jak duża rośnie ta krewetka

Natkas
30-08-2013, 12:45
moim zdaniem karlika (lepiej gdyby bylo wiecej niz 1- lepiej sie wtedy czuja) spokojnie mozna trzymac w akwarium tej wielkosci, z krewetką też raczej nie wejdzie w konflikt. ta krewetka dorasta do 6-10 cm zaleznie od plci. nie dopusc tylko do zbytniego zageszczenia mieszkancow akwarium, juz lepiej nic tam wiecej nie dawaj. jak krewetka dorosnie to sam zauwazysz czy potrzebuje wiecej miejsca, np. czy moze swobodnie plywac, najwyzej oddasz ja znajomemu akwaryscie. a dla karlików ta wielkosc jest ok. slimaki wybieraj albo zostan pasjonatem i hodowca tych milych stworzen:)

frosh
02-09-2013, 06:09
Już wybrałem nie chce męczyć dużych zwierzaków więc dokopuje mojemu szponkowi inna żabke Hymenochirus boettegeri rośnie w wielkosci karlika i wiem że oby dwóm będzie pasowała wielkość mojego terra :D

42d3e78f26a4b20d412==