PDA

Zobacz pełną wersję : Afrykanska zaba biegajaca-Kassina maculata- KTO COS WIE ?



ademar
02-09-2013, 09:57
Bardzo prosilbym o wskazanie opisu po polsku ( ewentualnie po ang) Kassiny maculaty i tez o to jakie potrzebuja warunki w terrarium, informcje na temat rozrodu i ogolne spostrzezenia tego kto hoduje te piekne zabki i moze sie podzielic swoimi obserwacjami i informacjami, gdyz trudno jest znajsc cos na ich temat.

ademar
02-09-2013, 10:31
Zeby bylo jasne o jakie zabki mi chodzi:

http://www.terrarystyka.com.pl/gatunki.php?id=20030206232159

Double
02-09-2013, 11:51
ja hoduję kassiny, ale senegalskie. są to głownie ziemne żaby, więc wymagają raczej horyzantolnego terrarium urządzonego w stylu "las-sawanna", ze sporym, ale wodnym zbiornikiem wodnym. żrą co im się do pyska zmieści. temperatura przeciętna, jak dla żab. co tu jeszcze.... mogę powiedzieć, ze to są żaby "pancerne", a przynajmniej moje są bardzo wytrzymałe. łażą po nocy, nie są wybitnie płochliwe, ale lubią chować się w dołkach na ziemi albo pod płaskimi listkami. ogólnie jestem z nich baaaardzooo zadowolona, są przesympatyczne i nie mam z nimi żadnych kłopotów. teraz do wiosny mają porę deszczową, więc szczególnie jeśli chcesz je rozmnożyć, spryskuj jak najczęsciej. rozmnażają się po porze deszczowej, składają jaja do "stawiku" i tak dalej. a będziesz miał kassiny?? bo ja bym chciała jeszcze dokupić parę, bo są świetne, ale niestety praktycznie nie osiągalne w polsce :/

Double
02-09-2013, 11:53
powtórzyło mi się "wodnym", miało być "płytkim"

mantid
03-09-2013, 01:15
Hodowałem kiedyś Kassina maculata. Miałem je przez jakieś 2 lata i czasami nawet udawało się je zobaczyc w terrarium. Jest to gatunek wybitnie podziemny - wyłażą tylko w nocy (a i to niechętnie) i to po obfitym deszczowaniu (czyatj zatopieiu terrarium wodą). Skrzeku nie udało mi się odchować.

ademar
26-09-2013, 05:04
Noi mam, 6 pieknych zabek, wspanialych, maja nieograniczony apetyt, jedyne co to to, ze sie chowaja, ale ostatnio nawet jak jest pol jasno w pokoju to wychodza a pozatym co najwzaniejsze samiec codziennie wydobywa z siebie piekne odglosy godowe ( ladniejsze niz moja stara termitowka:P) uwazam ze sa to proste zabki w hodowli ktore wszystkim polecam :)

42d3e78f26a4b20d412==