PDA

Zobacz pełną wersję : aksolotl-kto wie, kto wie, kto powie:)



łosiotr
27-09-2013, 11:40
Mam pytanko a właściwie prośbę....czy ktoś wie co siędzieje z moim aksiem, a tak dokładniej z jego kupką...:( Mam go od czerwca wcześniej kupki robił co 2-3 dni teraz co najmniej od tygodnia nic...:( karmię go co prawda żadziej bo zaczął tłuszczyku nabierać. Nie wiem co się dzieje i boję się że to może cosik poważnego być...:( Jeśli coś ktoś może podejżewać to czekam na wiadomości...

Natkas
29-09-2013, 11:46
a co ile go karmisz? czestotliwosc kupki zalezy od czestotliwosci karmienia:) moje przewaznie robia kupke niedlugo po nakarmieniu. za;ezy to tez od tego ile jedza.

łosiotr
30-09-2013, 03:42
Karmię go co 3-4 dni, porcje dostaje dość solidne:-). A kupki jak nie było tak nie ma:-(..

Natkas
30-09-2013, 11:21
nakarm go i obserwuj, powinien sie "przepchac":) mogl tez np.polknac kamyczek, to moze opoznic wyproznienie (czasem oczywiscie moze to byc wrecz niebezpieczne, ale nie zakladam najgorszego scenariusza;).

sumik_1
30-09-2013, 13:48
Po połknięciu kamyczka aksolotl mojej koleżanki...zszedł ;(((

łosiotr
05-10-2013, 07:49
sytuacja zdaje sie byc opanowana. Maleńkie czarne bobki wyszły...:-) Dzięki za poradę "przepchanie" pomogło. A co do kamyczków to jak połknie czasem jakis to albo wypluje albo zawsze wychodziły w kupce:) mam mały żwirek więc nie powinno być chyba aż tak źle:) Dzieki jeszcze raz w imieniu Gustawa:)

Natkas
05-10-2013, 15:44
ciesze sie ze juz dobrze:) ale jesli bobki sa male i czarne to wskazuje to na zaparcie - moze warto zmienic menu. czarny kolor moze tez wskazywac na obecnosc krwi w kupce-ale nie musi. moze ostatnio nakarmilas go czyms nowym i to wywolalo klopoty? trzeba sie zabawic w dietetyka;)

łosiotr
07-10-2013, 07:45
Właściwie od kiedy dostał serduszka drobiowe wszystko sie zaczęło....odstawiłam je szybciuko jak tylko pojawiły się kłopoty i teraz znowu zajada wołowinkę. Kupka dalej jest rzadkością ....ale przynajmniej z samopoczuciem jest juz lepiej...:)

Natkas
07-10-2013, 11:00
pisalas ze aksolek obrosl tluszczykiem, to moze byc wynikiem karmienia glownie wołowiną. z dwojga zlego juz lepszy jest drob, a najlepiej-gdybys karmila go glownie rybami (kupisz kawalek ryby slodkowodnej, podzielisz na porcje i mogą lezec w zamrazarce:)-czasem cos innego dla urozmaicenia diety). jest to duzo bardziej naturalny pokarm.

42d3e78f26a4b20d412==