PDA

Zobacz pełną wersję : ODPŁYW WODY



vivaldis
27-12-2013, 05:41
Mam zamair zrobic nowe akwaterrarium i odpływ wody. W dnie wywiercic dziórę i założyc jakis zaworek. Czy mozecie mi doradzic jak to zrobic?

szefffu
27-12-2013, 05:57
Zwykły kranik lub korek od zlewu.

FURUS
27-12-2013, 11:41
rozumiem ze kranik ma byc zamontowany w szkle... wiec raczej ciezko bedzie Ci wywiercic otwor musial bys urzyc specjalnego wiertla do szkla mozna je kupic w sklepach budowlanych ale i tym niezawsze sie udaje i moze peknac cala szyba najlepiej zwruc sie z tym do szklarza. potem jakis zaworek o duzej srednicy zeby nie zatykal sie jakimis brudami z wody wystarczy przykleic go na zwykly sylikon zycze powodzenia !am nadzieje ze pomoglem

chrzanu
27-12-2013, 11:42
tylko jezeli to jest duze terra do uwazaj zeby przy spuszczaniu wody dno ci nię pękło. najlepiej jest ściągać szlałfikiem :] ja zawsze tak robie, przez balkon na dół do beczki a beczke ze śmierdząca wodą gdzieś siętam wylewa :]

vivaldis
27-12-2013, 15:13
Dzięki za rady. Chrzanu A dlaczego moze peknac dno w akwaterrarium?

DOMINOS
27-12-2013, 16:00
Dno może pęknąć bo dno terrarium będzie osłabione w miejscu gdzie będzie wywiercona dziura na kranik. jak będzie dużo wody to będzie duży napór...

szefffu
28-12-2013, 00:14
Szkło pęka podczas wiercenia pod wpływem naprężeń i punktowego wzrostu temperatury.
Sam otwór / zależy jeszcze jak wielki - ale na kranik raczej duży nie będzie/ nie powinien osłabić szkła na tyle aby doprowadzić do pęknięcia.

Jojek
28-12-2013, 06:15
Wszelkie otwory najlepiej uwzględnić przy zamawianiu akwarium, wtedy szklarz wywierci otwór jeszcze przed sklejeniem całości, a jak coś nie wyjdzie to nie twój problem. Jeśli chodzi o zawór to w taki otwór najlepiej wstawić śrubunek albo coś ala grzybek, i dołączyć dowolny zawór hydrauliczny na kawałku węża (aby przy manipulowaniu zaworem nie powodować naprężeń w szkle). Spust musi mieć minimum 1/2 cala inaczej się będzie zpychać. Najlepiej dobrać sobie co wstawisz w dno a potem zamawiać otwór aby był odpowiednio dopasowany. Zapraszam na moją stronę albo na gg.

42d3e78f26a4b20d412==