PDA

Zobacz pełną wersję : mój aksio od ponad tyg. nic nie chce jeść;(



łosiotr
22-10-2013, 13:55
Nie wiem co się dzieje, nie chce nic jeść od ponad tygodnia ostatnim pokarmem jaki przyjął był to ponad tydzień temu głupik i kawałeczek schabu. Nie wiem dlaczego i co się dzieje, Próbowałam już ruszania pokrmem, w akwarium od 4 dni pływa rybka, ale nic nie przynosi skutku. Przed tem mial problemy z wypróżnianiem ostatnią kupke zrobił także juz z ponad tydz. temu. Jeśli ktokolwiek jest wstanie coś poradzić to prosze o poradę bo naprawdę nie wiem jak mu pomóc....:( i smutno mi z tego powodu:( bardzo. Dodam że przed tem jadł wszystko co tylko mięskiem było i nie było z tym problemów....

Nestor
23-10-2013, 02:29
moj aksolotl, też miał takie objawy. Bardzo słabo jadł, nie wypróżniał się, niestety skończyło się to jego śmiercią. Było mi go bardzo szkoda, bo miałem go już 9 lat.

Natkas
23-10-2013, 10:40
ja bym jednak stawiala na zatkanie przewodu pokarmowego-moze mimo wszystko cos z podloza? albo przynajmniej cos zwiazane z jego wadliwa praca-chociaz nie wiem wtedy co to mogloby byc:( [zakladam ze nie ma zadnych innych objawow (brak apetytu to moze byc takze cos grzybicznego - no chociaz wtedy nie ma zaparc). sprawdz tez czy na pewno nie ma w akwa nic co mogloby byc dla niego podtruwajace.]

łosiotr
24-10-2013, 03:13
w akwarium w czasie gdy pojawił się brak apetytu pojawiły się nowe roślinki, zaczęły delikatnie podgniwac więć je usunęłam teraz ma tam tylko 2 kamienie, podłoże z średniej wielkości kamyków i zdrowe już roślinki w sumie to co miał od samego poczatku w mieszkanku. Woda juz jest wymieniona i czekam na to ze będzie lepiej choć dalej nic nie je i jest ospały:( Może się poprawi mam wielka nadzieję.

Natkas
24-10-2013, 16:31
nic nie je i jest ospaly...a temperatura ostatnio nie zmienila sie na nizsza? nie mam juz naprawde pomyslow co dokladnie moze byc przyczyna jesli nie polkniete kamyki. wiem ze kiedys cytia z powodzeniem hodowala i rozmnazala aksolotle, mzoe sprobuj sie z nia skontaktowac? powinna byc gdzies tu w spisie

łosiotr
02-11-2013, 15:56
mam nowinę, dziś po prawie 3tyg. głodówce Gustaff ( mój aksio) wszamał słodko mieczyka :) mam nadzieję że to koniec strajku. Dziękuję wszystkim dam znać jak co:) Dzięki wielkie, ech jak się cieszę:)

Kwakwa
28-01-2014, 04:42
Help, ratunku. Moje dwa aksolki tez nic nie jedzą ! Jeden przestał jeść 4 tyg temu a drugi trzy. Nic nie zmieniałam, w akwarium po staremu. Co mogę zrobić?

42d3e78f26a4b20d412==