PDA

Zobacz pełną wersję : zasilanie w zraszaczu



die
27-12-2013, 09:12
Doradzcie mi taka rzecz. Bo mam juz praktycznie wszystko co mi potrzebne do zraszacza terrariun, Zakupilem sobie pompke od spryskiwaczy z auta.. no ale tu sie pojawil problem.. Mialem zwykly zasilacz. No i jest on za slaby. daje prad tylko 1A. Jak sadzicie czy jesli zasile to prostownikiem do akumulatora to bedzie ok?

Conqueror
27-12-2013, 11:39
Niestety nie potrafię ci pomóc bo niewiem poprostu... Natomiast ja jeszce zapytam... Gdzie znaleźć jakiś opis jak zbudować.... czy gdzie kupić system zraszający?? (bo słyszałem że frogger jest nie zabardzo)

Biber
27-12-2013, 12:25
fogger jest OK w mniejszych terrach a co do systemu to www.snakes.pl
ja mam system u sibie w terrach zrobiony z pompki do odkurzacza piorącego a reszte z GARDENA tak jak opisuje SNAKES a że nie jestem elektrykiem raczej Ci die w tym problemie nie pomogę...

dniki
27-12-2013, 12:25
Opis systemu zraszania znajduje się na stronie www.snakes.pl.
Problemem nie jest budowa systemu zraszania ale sterowanie. Średniej klasy sterowniki mają najkrótszy czas załączenia 1 min. Po tej jednej minucie masz wylane do terra ponad litr wody, a nawet wiecej. To nie moja opinia ale gościa z biofila, który był na tyle uczciwy, że odradził mi ten system w moim terrarium. Moje terrarium ma 90X80X175.

Biber
27-12-2013, 12:31
to zależy tylko i wyłącznie od pompy... jedna pompa przepompuje więcej wody a inna mniej wciągu minuty a do tego jeszcze można podłączyć regulacje więc sumując to w Twoim terra spokojnie można podłączyć własnoręcznie wykonany dobry system zraszający :) ja mam w nowym terra 60*60*70 nawet jedną dysze i sprawuje się bdb :)

die
27-12-2013, 14:10
ja mam tera 130x75 na 160 wiec powinno byc ok

die
27-12-2013, 15:32
wiesz.. wg mnie to nie tyle pompa co dysza tez w duzej mierze.. bo dysza zatrzymuje wode.. i tez ma jakas przepustowosc.. i wiecej wody przez nia nie przejdzie niz zamierzono..

Biber
27-12-2013, 23:25
nie ma jakiejś zamierzonej ilości wody, która przechodzi przez dysze to zależy od ciśnienia tak samo jak w kranie raz woda leci wolno a raz bardzo mocno i szybko :)

die
28-12-2013, 02:23
No tak ale.. dysza sama w sobie tez stopuje wode..i dlatego przy samej dyszy wytwarza sie bardzo duze cisnienie ;)
Dla przykladu wiecej przepusci Ci dysza ktora daje deszczyk na tej samej pompie niz np dysza od dezodorantu czy od inhalatora ;)
Zgadzasz sie ze mna?
Juz kiedys ktos tu pisal ze zamierza zastosowac dysze wlasnie z inhalatora.. i ze dosc dlugo zajelo jej wypsikanie 10 ml plynu
;)

A poza tym nawet jak bedzie tej wody 2 litry w minute.. aczkolwiek mysle ze bedzie tego tylko troszke ponad litr to i tak mi starczy. Ja jak zraszam terrarium standardowo zuzywam 1-2 litry wody ;) tylko pozniej boli reka od zraszacza ;)

Biber
28-12-2013, 03:31
ja stsosuje dysze GARDENY przewód i reduktory i jest ok nawet w terrach mniejszych :) nie jestem od tego specjalistą kupiłm i zrobiłem tak jak pisał SNAKES :]

die
28-12-2013, 04:01
chyba tez zakupie gardene. Ma ona najwiekszy wybor..

Conqueror
29-12-2013, 11:34
Mam pytanie: ile wody zużywa fogger?????? na godzine? trwałość i pobór mocy bi nigdzie nie mogę tego wyczytać????

42d3e78f26a4b20d412==