PDA

Zobacz pełną wersję : aksole i jakies robaczki



Halska
25-10-2013, 11:55
jak w temacie, mam dwa aksole albinosy w jednym akwarium, i dzis zauważyłam jakies białe robaczki na szybie.Wyglądają jak glistki, ale są maleńkie.Nie mam pojecia co to za swiństwo, skąd sie wziłęło , a przede wszystkim jak to usunąć?
Proszę o rade.
Aha , nic nowego nie wkładałam do akwarium

BZYK
25-10-2013, 12:15
Prawdopodobnie sa to wypławki białe,nie są szkodliwe i nie musisz ich usuwać.

Natkas
25-10-2013, 12:45
to nei sa wypławki, wyplawki maja ok 2cm i sa wlasciwie spore. tez czasem cos takiego mam, to chyba cos z nicieni. trzeba wyszorowac/wyparzyc akwarium i wyposazenie, po tym znikaja. ale czasem znow sie pojawiaja(mialam dwa razy) nie mam pojecia skad to sie bierze tym bardziej ze mam dwa akwaria z aksolotlami, wszystko doslownie tak samo jesli chodzi o podawanie pokarmu, dodatkow itp a np. w jednym są, a w drugim nie:/

Halska
25-10-2013, 13:53
no właśnie ja też mam 2 akwaria , wszystko jest tak samo, i w jednym sie pojawiły a w drugim nie

Krzysztof.W
25-10-2013, 19:41
Kiedy hodowalem rybki i aksolotle, to na porządku dziennym było to że w akwarium były i malutkie wypławki , oaz niegrożny gatunek nicienia.
Oba gatunki przywendrowały do akwarjum wraz z zywym pokarmem , czyli wraz z ochotką i rurecznikiem- (tubifex).

Halska
28-10-2013, 00:50
dziwna rzecz, wg rady przez 48 non stop właczone było napowietrzanie i robaczki zniekneły.Więc chyba ma to związek z tym.

42d3e78f26a4b20d412==