PDA

Zobacz pełną wersję : czy są głośne ?



bunio
10-11-2013, 03:23
Czy Rzekotka Żabia, Rzekotka Zielona, Kumak Dalekowschodni są głośne ? Czy głośne rechoczą / kumkają ? Chciałbym mieć jakąś z tych żabek i niewime czy zasnę przy nich ;)
Czekam na odpowiedzi ;)

AGAM
10-11-2013, 03:46
przy kumakach zaśniesz napewno :) kumkają cicho i to przez dzień.

bunio
10-11-2013, 04:06
no to super ;) a Rzekotka Żabia i Rzekotka Zielona ?

AGAM
10-11-2013, 07:57
Zielone ponoć są dość głośne, a żabie to nie wiem, ale domyślam się że tak :)

bysiu
10-11-2013, 09:18
Rzekotka żabia jest jak na swoją wielkość bardzo głośna,a jej "rechot" przypomina ryk.

Fredomirek
10-11-2013, 10:50
bysiu czy miałeś jakieś doświadczenia z Rz. żabimi czy po prostu słyszałeś o takich hałasach? Moje mają ok. roku a rechoczą tak delikatnie i to dosyć rzadko... Moze po prostu jeszcze się nie rozkręciły. Ale ty je hodujesz?

Pozdrawiam, Piotr

bysiu
10-11-2013, 11:44
Moje mają ok 6-7 cm. i na razie jeszcze nie rechoczą,ale gość,od którego je kupiłem mówił mi,że bardzo głośno rechoczą,a on je rozmnaża i ma dorosłe,a ja teraz zgłupiałem:)

bunio
10-11-2013, 14:27
dzieki, a ktoś kto hoduje Rzekotke złocistą mógłby mi napisać jak sie zachowuje jego pupil ? w sumie ta żabka interesuje mnie najbardziej ;)

Drobek
11-11-2013, 07:39
Rzekotka złocista, czyli rzekotka zielona głośno recholi, napewno nie zaśniesz przy tym, chociaż jej koncerty nie są strasznie długie (chyba że ma okres godowy ;)

Mareksss
11-11-2013, 12:02
W moim profilu znajdziesz potwierdzenie, mam a w zasadzie miałem rzekotki żabie i niestety z powodu rechotania eksmitowałem je z domu, koncert między 1 a 4 w nocy a czasami dłużej w sytuacji gdy się mieszka w blokach a w pokoju jest terrarium z żabkami nie pozwala usnąć, a nawet spać. Udało mi się ten gatunek rozmnożyć, do formy kijanki i kilku żabek, jednak hałas spowodował zakończenie ich hodowli. Ale w sytaucji, gdy można je hodować w innym pomieszczeniu, to uważam, że zaloty i same gody i wogóle ten gatunek to wspaniała sprawa - czius!

Fredomirek
11-11-2013, 14:42
Serio takie głośne? :) To się dziwie... co prawda narazie w pełni nie grają.. wyglądają bardzo śmiesznie jak się tego "uczą". Natomiast mam prawie roczego samca Smilisca phaeota (rz. kostarykańska) i mimo, że podobno bardzo głośno grają to ten mój aż taki "nie do zniesienia" nie jest :) Co prawda jak rechocze siedząc w wodzie to niezły pogłos jest ale ja jakoś się tym nie przejmuję. Chciałbym móc narzekać na zbyt częste i za głośne śpiewanie rzekotek :)

Pozdrawiam (również żaby :) )

Piotr

P.S. Ma ktoś może zdjęcia swoich rzekotek żabich? :)

djtommi
25-11-2013, 06:45
a co myslicie o tym zeby wziasc terra oprocz oczywisice przodu, schowacw stropianie?? powinno wygluszyc rechot??

42d3e78f26a4b20d412==