PDA

Zobacz pełną wersję : jaka to choroba? aksolotl



łosiotr
11-11-2013, 14:43
mam pytanko po wcześniejszych perypetiach mam nowy problem:( na skrzelach mojego aksia zauważyłam biały nalot , wygląda on tak jakby mu sie tam coś przyczepiło, jakis brudek, jest to takie całkiem spore:(. Czytałam forum i jak by ktoś wiedział co to proszę o napisanie mi czy to napewno objaw grzybicy, czy też jakies inne paskudztwo bo nie wiem na co go leczyć:( apetyt ma i jest ruchliwy.:) choc tyle i gdyby nie to, to nie posądziłabym go o chorobę. Na całym ciele nie ma zmian.

bysiu
12-11-2013, 05:15
Myślę,że może to być pleśniawka występująca u ryb akwariowych.Jeżeli twój aksolotl
skaleczył sobie skrzela i wdarła się w ranę infekcja to z opisu wygląda mi to na pleśniawkę.W sklepach zoologicznych dostaniesz na to lekarstwo,jeżeli to ta choroba:)

łosiotr
13-11-2013, 05:45
Zastosowałam MFC mam nadzieje że zadziała....czekam na efekty.:) dzięki

lanci
10-02-2014, 03:23
mój aksolotl tez mial taki nalot wygladało to jak chmurki białe które sie przyczepiły i powiekszały swoja objetosc, okazało sie ze ma za mało słona wodę, poprostu posoliłam ja troche (podobno nadmanganian potasu jest dobry-ale nie próbowałam) i podziałało teraz za kazdym razem gdy wymieniam wode sypie po wodzie troche soli mizna by rzec 2 szczypty i nic sie nie robi wiec to chyba to!

42d3e78f26a4b20d412==