PDA

Zobacz pełną wersję : czy zimowac arlekiny??



don 22
12-11-2013, 06:44
mam pytanko do osób ktore rozmnażaja takowe żaby;

-czy zimujecie je a jak tak to w jakim okresie?

-jesli zimujecie to w jakich temperaturach??

-kiedy przypada okres godów dla nich...

dzieki

Fredomirek
12-11-2013, 07:59
Hej Poznaniaku ;)

No wiec Rz. żabie raczej nie zimują tyle co przeżywają okres suchy :)
Ja ich jeszcze nie rozmnażałem ale znam osoby, które to robiły. W opise gatunku jest sporo informacji (m.in. kiedy przypada jeden z dwóch okresów mokrych) A samo zimowanie to wystarczy obniżyć temp. o kilka stopni, nie spryskiwać io tyle... :) Potem bardzo obficie spryskiwać zapewniająć duzą wentylację i powinno się udać jeśli będą dorosłe :)
A ile mają cm.? :)

Pozdrawiam
Piotr

P.S. Moje dopiero powolutku zaczynają śpiewać więc do godów jeszcze troche :)

Mareksss
12-11-2013, 12:35
Tego gatunku się nie zimuje, ale zgadzam się można je lekko przesuszyć (tylko bez przesady) jest to gatunek tropikalny a więc w ich biotopie występuje pora deszczowa i sucha gatunek ten ma grubą skórę pokrytą dużą warstwą śluzu, zabezpieczającą płaza przed wyschnięciem. Duż na temat tego gatunku znajdziesz na stronach - stosując się do zapisów powibnieneś odnieść wcześniej lub później sukces hodowlany.
Wrzuć na wyszukiwarkę "rzekotka żabia" i znajdziesz wszystko. A tak na marginiesie, gdy będziesz miał dorosłe osobniki (min. parę) myślę że szybko dochowasz się od nich potomstwa "kijanki a później żabki" jednak to jest połowa sukcesu najtrudniej jest odhować same żabki do pewnej wielkości. Powodzenia - czius!

goofer0
04-12-2013, 12:26
Witam , zeby ie zasmiecać forum , temat podobny to tu sie zapytam , w jakim wieku rzekotki te osiągają dojrzałość płciową ??

42d3e78f26a4b20d412==