PDA

Zobacz pełną wersję : Próbował ktoś rozmnażać Agalychnis callidryas??



Silent_Dragon
29-11-2013, 13:39
Witam
Kieruje pytanie do tych, którzy chociaż próbowali rozmnożyć te chwytniczki. A mianowicie mam zamiar spróbować?? Macie może jakieś porady dla mnie?? Wiem, wiem, nikomu sie to nie udało (podobno) w Polsce, ale nie chce komentarzy typu ,,15 latek próbuje rozmnożyć chwytnice" bo wiem że nie którzy by to chętnie napisali. Jutro będe mial parke i mniej wiecej za 2 tygodnie bede im robił okres wilgotny. Wiem ze mam za male terrarium, ale nie szkodzi spróbować :D
Moze jakies porady dla mnie??
Pozdrawiam

Drobek
30-11-2013, 05:05
Rozmnożyć chwytnice w Polsce udało się ;)
Moja porada: Poczekaj sobie parę miesięcy, niech się zadomowią i (jeżeli będą już dojrzałe) to wtedy bierz się za rozmnażanie.

KoReXoN
01-12-2013, 01:36
Czemu miało by ci się nie udać?? Przecież one chyba nie są jakieś super trudne w rozmnażaniu. Przenajmniej w zwierzętach w terrarium tak piszą :]

Dobra z racji tego że też bym chciał je kiedyś rozmnożyć przepiszę ci troszkę z książki:

Chwytnice czerwonookie rozmnażają się w porze deszczowej. Aby przygotować je do rozrodu należy część wodną terrarium niemal całkowicie opróżnić, a zwierzęta trzymać przez 2-3 miesiące w warunkach nieco niższej temperatury i wilgotności w ciągu dnia, a karmić tylko raz lub dwa razy w tygodniu. Po tym okresie spoczynku podwyższa się wilgotność do prawie 100% za pomocą codziennego spryskiwania i deszczowania, i co wieczur żaby opficie się karmi. Do deszczowania najlepiej użyć połączonego z pompką lub zraszaczem filtru silnikowego wyposarzonego w nagrzewnicę (to już chyba wyższa szkoła jazdy), która ogrzeje wodę do 22-23 stopni ale nie więcej niż 24 bo inaczej jaja łątwo mogą spleśnieć. Zwykle odrazu po rozpoczęciu deszczowania samce zaczynają rechotać i łapać samice.

Silent_Dragon
01-12-2013, 02:00
Witam
Korexon niepotrzebnie pisałes bo mam tą ksiązke :]]]
Ale dzieki za dobre checi :)
Pozdrawiam

KoReXoN
01-12-2013, 03:20
He he trudno.

42d3e78f26a4b20d412==