PDA

Zobacz pełną wersję : TERRARIUM HELP



dufus
28-12-2013, 05:43
Mam pytanie , chcę sobie kupic małego Boa Dusiciela [ok 70cm].Nie mam narazie do niego terrarium i chcę je zbudować.Mam szafę z takich grubych płyt 100x50x50 , zamierzam ją przerobić na terrarium , wszystko juz mam zaplanowane... tylko proszę was o pomoc , CO ZROBIĆ ŻEBY NIE BYŁO W TYM TERRA PLEŚNI I DREWNO NIE GNIŁO?????

Biber
28-12-2013, 05:56
proponuje najpierw je dobrze zaimpegrować lakierem 3 albo 4 nakadane w 2 godzinnych odstępach później możesz zakupić folie drewnopodobną i okleić wszytskie wewnętrzne ściany i na to jeszcze korek a przetrzyma długo :)

dufus
28-12-2013, 06:13
a czy moze to byc zwykły lakier?? , abo powinien byc jakis ekologiczny.

die
28-12-2013, 06:50
dulux diamond chyba sie on zwie. wszyscy zachwalaja. Poza tym pamietaj o tym aby wszystkie laczenia plyt zabezpieczyc silikonem

Ciapek_anolis
28-12-2013, 14:21
ja polecam lakier akrylowy wodorozcieńczalny firmy Faust. Nakłada go sie w odstepach 6 godzinnych

rzyraf
30-12-2013, 16:50
weź zwykły dobry Hydroparkiet PU, rewelacja, stosujemy w domach, które budujemy i na terra które robimy. Zastosuj dobrą , wydajną wentylację. otwót wylotowy=2xotwór wlotowy
Lakieruj 2-max 3 razy, każdą warstwe(oprócz ostatniej) przecieraj delikatnie, równomiernie papierem drobnoziarnistym. Pamiętaj aby lakier był błyszczacy!!.
Szkoda, że nie napisałeś co to za płyty. Jeżeli to płyta stolarska to postepuj jak wyżej. Jesli natomiast płyta meblowa fornirowana lub laminowana to polecam zrobic z tego półki na terra lub sprawdzić wartość opałową-ze względu na formaldechyd. szczególnie starsze wspaniale trują.
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==