PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmnażanie b.o.



M.I.R.A.S.
20-12-2013, 15:18
Mam dwa kumaki dalekowschodnie i nie jestem pewien co do płci . Wiem że jeden z nich to samiec ,od 2-3 dni wesoło kumka i rzuca sie na drugiego kumaka , no i tutaj zaczynają sie schody :/ , nie wiem ale wydaje mi się że ten drugi kumak to samica (jest lepiej zbudowana , nie rechocze i ogolnie spokojnijsza) nno i jak on zaczyna swoje popisy , to ona chowa się w kąt akwarium za kamień i siedzi tam cały czas. Tak jakby bała się go. Czy mam je rozdzielić?co ogólnie mam robić , prosze o rady .

sumik_1
21-12-2013, 06:40
Witam!!!! Ja bym zostawił jak jest. Może coś się odmieni ;)))) Krzywdy sobie nie zrobią

M.I.R.A.S.
21-12-2013, 09:35
Tyle że jedna z nich sie straesuje i wiekszość czasu ma stresowe barwy (ciemna zieleń) :/

sumik_1
22-12-2013, 03:32
Sorry, nie mogę Ci pomóc. kumaki mam dopiero 2 miesiące ;(((

M.I.R.A.S.
26-12-2013, 02:23
NO więc samiec cały czas kumka , tylko że teraz wchodzi na samice i ją molestuje , skacze po niej łapie ją i najgorsze jest to .....że ją łapie od przodu a nie od tyłu.chociaz dzis zauważyłem że wchodzi na nią od tyłu. Ona jakby udawała martwą (znaczy nie przewraca sie ale jest całkiem sztywna).W ogóle nie jest chyba zainteresowana jego zalotami :/ . Napiszcie coś więcej o rozmnażaniu kumaków , jak to powinno wyglądać i kiedy ewentualnie skrzeku moge sie spodziewać. I czy możliwe jest aby samiec był szybciej dojrzeły niz samica, bo są w podobnym wieku.

Z góry dzięki za odpowiedzi...jeśli w ogóle będą. :P

42d3e78f26a4b20d412==