PDA

Zobacz pełną wersję : Aksolotl meksykański



GROCH
28-12-2013, 08:12
czym najlepiej karmic Aksolotla meksykańskiego, jaka temp wody powinien miec i jak mu mozna podawac jakies witaminy?? czytalem o nim w naszczych ksiazkach terrarystycznych i zagranicznych, ale niektore informacje sa rozne wiec najlepiej zeby pisali ci ktorzy sami maja tego "smoka" :)

djtommi
28-12-2013, 10:45
opisy gatunkow!! na tej stronie naprzyklad

GROCH
28-12-2013, 13:25
tak sa i czytalem, ale w innych zrodlach sa jeszcze inne info podane jesli chodzi o karmienie i o temp wody. I teraz trudno wybrac, wiec bylbym wdzieczny jakby ktos kto ma tego zwierzaczka napisal co i jak. Bo np gdzies wyczytalem ze nie powinno sie karmic rybami a tu jest napisane ze mozna. Jeszcze wyczytalem ze mozna kijankami, larwami komarow, ddzownicami, maczniakami, swierszczami itd. Ale chce to co jest juz sprawdzone, zeby pozniej nie bylo "jaj" :)

Drobek
28-12-2013, 14:29
Temperatura najlepiej do 22*C. W większej temperaturze jest coraz mniej tlenu co utrudnia oddychanie, więc jezeli trzymasz w pokoju to nie musisz dogrzewać, (w lecie należy uważać aby woda się nie przegrzała).

Możesz karmić: larwami komarów, dżdżownicami, mączniakami (sporadycznie), swierszczami, żywymi, małymi rybkami. Wszystkie polskie kijanki są pod ochroną i często są nosicielami pasożytów, więc kijankami nie można.

GROCH
28-12-2013, 14:51
A jeszcze jakies witaminy podawac czy cos ??

Iskra
01-01-2014, 13:38
jesli bedziesz karmic maczniakami - odetnij im najpierw glowki... mogą pogryźć axla od srodka...
- karaczanami tez mozesz w razie braku innego jedzenia... surowa rybka tez (karpiem moje karmilam)...
czasem po prostu cos podbieram z miecha ktore na obiad ma isc (surowe i bez przypraw)...
no ale idealnie wiadomo - rybek im nawpuszczac - jakichs gupikow... niech poluja;>

Aksio
04-01-2014, 10:33
W sklepie sprzedawca poradził mi żebym kupiła swojemu Aksolotlowi mrożone krewetki, mrożonego kryla i mrożone rybki Stinki, jednak nie chce tego jesć. Do tej pory karmiłam go mrożonymi ochotkami, ale podobno jest już na to za duży (20 cm). Jedyną rzeczą, którą obecnie je (lecz niechętnie) są kawałeczki surowego kurczaka. Czy wiecie czemu tak się dzieje i co mam mu dawać do jedzenia ???

42d3e78f26a4b20d412==