PDA

Zobacz pełną wersję : Kumaczki i arlekiny...



MarHel
28-12-2013, 11:04
...czy mozna by je trzymac razem? I czy terrarium dł. 60cm gł. 30/40cm wys. 60cm wystarczyłoby dla kilku (tzn.3-4) osobników z podanych gatunków?

Fredomirek
28-12-2013, 11:36
Hej!

W tym terra myuslę, że możesz trzymać np. 4-5 sztuk Rzekotek żabich, bądź odpowiednią ilośc kumaków. Co do łączenia... tu jak zwykle indywidualna opinia się liczy. Ja przy tych dwóch gatunkach jestem na nie, gdyż.. po pierwsze i najważniejsze one pochodzą z zupełnie innych miejsc.. w naturze nie ma mowy raczej o spotkaniu się tych płazów.. nie mam nic do łączanie awłasnie wtedy jedynie kiedy np. płazy są podobnych rozmiarów i żyją w naturze obok siebie. Nie wiem jeszcze na ile kumaki mogą źle wpłynąć na rzekotki i nawzajem bo na kumakah się raczej nie znam. Myslę, że najlepiej będzie jak kupisz większą ilość Rzekotek żabich i będzie mógł im świetnie urządzić to terrarium z płytką częscią wodną itp. Myslę, że będzie dobre do rozrodu w późniejszym terminie. :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego wyboru ;)
Piotr

Drobek
28-12-2013, 14:22
Nie można łączyć, ponieważ:
- osobniki większe mogą zjeść osobniki mniejsze
- Kumaki wydzielają różne rzeczy, które wpływają ujemnie na towarzyszy z innych gatunków
- zwierzaki będą się nawzajem stresować
- zamałe terra na 8-10 sztuk (łacznie)
- i tak jak napisał Fredomirek mało to będzie miało z naturą wspólnego (Rosja/Chiny i Brazylia).

Myślę że tyle argumentów wystarczy. Jak chcesz koniecznie 2 gatunki, zrób 2 oddzielne terraria.

AGAM
29-12-2013, 13:53
przede wszystkim różnica we wzroście, boklimat to można dopasować. Szczególnie niebezpieczna jest ta różnica ze względu na trujące właściwości kumaczków. Niektórzy mówią że sama ich obecność w terra z innymi zwierzętami moze zaszkodzić lokatorom. Ja nie wiem bo łaczyłem je tylko z karlikami i było wszystko OK.

MarHel
29-12-2013, 23:27
Czyli lepiej nie??

persea
30-12-2013, 05:07
tak lepiej nie, zdecyduj sie na 1 gatunek ja polecam oczywiscie arlekiny;)

MarHel
30-12-2013, 11:29
Prosilbym o wypowiedź Double :]

Fredomirek
30-12-2013, 11:47
MarHel czyżbyś szukał wyrażnego poparcia dla kumaków ;)? double to jedna z osób któe znam która ma świra na punkcie kumaków jak chodzi o wybór żab.. ;) Nie należy sugerować wyboru ale ja polecam rzekotki :)))

Pozdro

P.S. Double pozdro ;)

MarHel
03-01-2014, 01:53
Niee, poprotu wiem, że się zna na rzeczy i tyle:)

42d3e78f26a4b20d412==