PDA

Zobacz pełną wersję : Jedzenie dla Bufo marinus



Fredomirek
29-12-2013, 12:09
Zastanawiam się (a własciwie juz tylko szukam pieniędzy.. ;) ) nad kupnem B. marinus i mam kilka wątpliwości co do jedzenia. Czy małym (ponad 5cm) można dawać już mączniki? Oczywiscie nie jako jedyny pokarm ale nie będą za twarde? wiem, że dla rzekotek nie są polecane. A co z Zoophobasami?

Drugie pytanie dotyczy dżdżownic.. własnie.. czy kupne w sklepie wędkarskim się nadają? Jeśli nie to skąd wziąć dżdżownice na rozpoczęcie własnej hodowli skoro wg opisu na tej stronie takie z dworu się nie nadają?

I ostatnie chyba, ile najedzona ropucha może przeżyc ze spokojem bez pokarmu? W końcu każdy ma słabsze chwile i może zawsze na kilka dni zabraknąć pokarmu.. czy tydzień wytrzyma? To pytanie dla pewności tylko.

Pozdrawiam i czekam na wszelkie rady, nawet inne dotyczące karmienia tego płaza.
Piotr

Archie
29-12-2013, 12:30
hej! a powiedz mi skad bedziesz mial ta ropuche?

M.I.R.A.S.
29-12-2013, 12:47
Są straaaasznie żarłoczne, jak to mi powiedziała znajoma z zoologicznego
"Nic tylko żrą, siedzą i srają za przeproszeniem" , ale miałem ubaw :D:D. Ropuche obserwuje od miesiaca(jest w sklepie zoo) i rosną strasznie szybko, lubią przebywać w płytkiej wodzie.

Archie
29-12-2013, 12:50
a ile kosztuje? i jaka wielkosc? :>

M.I.R.A.S.
29-12-2013, 13:40
8-10cm , ok 100zl (mozna targowac sie) :P

Archie
29-12-2013, 13:51
a nie ma mlodszych ? i wtedy tanszych? ;)

M.I.R.A.S.
29-12-2013, 13:55
Nie ma młodszych, ale cena nie byłaby mniejsza, przywieźli ją jak miala 5-6cm i cena pozostała bez zmian.Ale jak coś to na priva napisz (nie ebdziemy zasmiecac forum):]

dega
29-12-2013, 16:01
Piotr, co do samych ropuch to nie wiem ;) powiem ci tylko ze co do dzdzownic to uwazam ze "takie z dworu" sie nadaja.... no chyba ze je przy autostradzie bedziesz zbieral to wtedy nie. Jak w ogródku Babci to bez problemu :) szczegolnie jak je potrzymasz przez dobe w czystym sloiku to one z siebie wyproznia caly piasek z czymby tam nie byl. a poza tym daja sie łatwo hodowac, w sporej doniczce owienietej folia zeby nie wyschlo, karmione np. ziemniaczkami, zajmuje z 5 minut na tydzien taka hodowla. wtedy drugie pokolenie juz masz pewnosc ze nic szkodliwego nie wchlonelo. no ja uwazam ze takie zlapane lepsze od wedkarskich bo w naturze jedza sobie naturalne rzeczy a wedkarskie hodowane nie wiadomo na czym ale pewnie chemi tez sporo dostaja. a mi sie procz dzdzownic hodowaly razem wazonkowce, takie jakby miniaturki dzdzwonic (tez skaposzczety) - nie znam sie dokladnie ale wydaje mi sie ze to bardzo dobry pokarm dla malych plazow bylby.... jesli w czymkolwiek sie tu myle to prosze mnie poprawic.
Pozdrawiam
Agata

ścinek
30-12-2013, 01:30
Czesc ja kupiłem moją age na giełdzie w katach za 60 zł ma teraz 7cm polecam bardzo fajna tylko nie wiem czy wytrzyma bez pokarmu aż tydzień bo one codziennie chcą żreć a najchętniej to by tylko żarły i srały :-P

djtommi
30-12-2013, 01:47
6-7 cm 60 zł taka jest cena agi w warszawskim szreku
www.szrek.pl
pozdrawiam
Tomek

Archie
30-12-2013, 05:39
u prywatnych hodowcow powinno byc taniej. Ale kto wogole je ma :P
osobiscie sie nie spotkalem.

Fredomirek
30-12-2013, 08:24
Wiec ja planuje to ropuche zakupic w Shreku ale narazie jeszcze moze dwa rtrzy tygodnie bede kase zbieral.. :(:(:( Boje sie strasznie ze mi ja wykupi ktos.. :( Mam nadzieje ze sie jedna ostanie dla mnie, jak nie to trudno.. bede szukał dalej.
Pozdrawiam
Piotr

djtommi
30-12-2013, 10:08
raczej CI jej nikt nie wykupi bo ona juz sobie tam troszke siedzi i nikt jej nie chce ;) ale bedzieszm ial problem z tranfportem bo szrek nie wysyla a ty jestes z poznania z tego co widze.
pozdrawiam
Tomek

Fredomirek
30-12-2013, 10:39
Hej!

no to mnie troche pocieszyly te słowa, a co do odbioru to tak dosyć powaznie planuje jej zakup, planuje przyjechać po nią.. :-) Ale wlasnie miejmy nadzieje ze nikt nie wykupi.. zadzwonie jeszzce jakos dzien rpzed wyjazdem.. :)

Pozdrawiam
Piotr

P.S. djtommi masz gg?

djtommi
30-12-2013, 11:49
2484482
chyba w profilu byl ;)

42d3e78f26a4b20d412==