PDA

Zobacz pełną wersję : karaczanki dla plazika



djtommi
31-12-2013, 07:54
Witam
mam wlasnie takie pytanie czy mozna dawac plaza karaczany i czy beda chcialy je jesc?? nie chodzi mi tu o ropuchy tylko o zabki takie jak drzewolazy ogolem male nie wieksze niz 4 cm wiec jakis maly gatunek chyba najlepiej z miekkim pancerzem , jesli sie da to prosze o podanie gatunku, ktores z aralucow lataja??
pozdrawiam
Tomek

djtommi
31-12-2013, 08:28
Widzalem wlasnie opis karaczana szarego wiec on chyba bedize najlepszy bo jest malutki tylko pytanie czy mozna zrobic ich malutka hodowle w pojemniku 40/20/18 ??
pozdrawiam
Tomek

Jasiu_B
31-12-2013, 08:52
hmm mam watpliwosci czy drzewolazy dadza rade karaczanom, no chyba ze bedzie sie podawac wyleg tych karaczanow- pamietac tez nalezy, ze diete zabkom trzeba urozmaicac, wiec nie mozna karmic tylko wylacznie karaczanami. Ten pojemnik bedzie dobry do hodowli karmowej..

djtommi
31-12-2013, 09:45
oczywisice ze bedize urozmaicony, beda tam swierszcze muchy i karazany wlasnie, dorosle szarego maja 28mm a moje zabki 40mm wiec mysle ze sobie poradza choc pewnie i tak beda dostawac mniejsze sztuki bo wieksze niech sie mnoza ;). wiec pozmyle nad tym dzieki za odzew ;) a dlaczego myslisz ze sobie nei poradza?? rzekotki sobie radze i to z wiekszymi
pozdrawiam
Tomek

Azzurreeuss
31-12-2013, 10:31
lepsza jest panchlora nivea;) miększa smaczniejsza i nieśmierdzi, a do tego samce imago sa wielkosci muchy:P wiec powinny sobie poradzic

djtommi
31-12-2013, 10:52
tak??
bo jak szukalem to na english site ;) napisali ze ma 2 cale ;) czyli 4 cm ale jak mowisz ze tak jest to wiekie dzieki na to czekalem ;) a wiesz cos wiecej o hodowli tego gatunku?? jakies wskazowki czy cosik?? przegryza gruba plastikowa siatke i 4 warstwy gazy na tym ??
pozdrawiam
Tomek

Jasiu_B
31-12-2013, 11:22
Mowilem ze sobie moga nieporardzic bo myslalem ze chodzi Ci o drzewolazy(jak napisales w pierwszym poscie) a nie o rzekotki;P

djtommi
31-12-2013, 11:25
przepraszam w ogole wprowadzilem w blad wszystkich ;) beda to 4 centymetrowe Afrixalus fornasini wiec powinny sobie poradzic z taka panchlora nivea skoro jest taka mala i miekka
pozdrawiam
Tomek

Azzurreeuss
31-12-2013, 12:04
panchlora jest łatwa w hodowli, szybko sie mnoży, tylko musiz miec wysoką wilgotnosc 80-100% i temperature ok. 30-35stopni. bardzo kulturalny karaczan;) a nie taki śmierdziuch jak cirenea

djtommi
31-12-2013, 12:08
boze az tak goraco.... a w innych temperwaturach nie przezyje czy poprostu bedize sie wolno mnozyl bo z tego co wiem to karaczany sie przystosowuja dosyc latwo do temperatur, bo co do wilgotnosci to nei ma problemu.
pozdrawiam
Tomek

Double
31-12-2013, 12:26
aaaaa afrixalusy - poradzą sobie, ale tylko z młodymi nivei (z imago będą problemy, poza tym żaby mogą nawet nie próbować ich schwytać bo się będą bały) i najlepiej świeżo po wylince (miękki pancerzyk)

Fredomirek
31-12-2013, 13:47
Karaczany są dosyć dobrym pokarmem jak jest napisane zresztą w opisach.. Ale co do tego, że żaby djtommiego mogą nie próbować atakować z powodu wielkości ? Z tego co wiem to raczej żaby próbują (przynajmniej gdy nie są w peełni najedzone) łapać wszystko co się rusza, tymbardziej kiedy im głód doskwiera Moje wiele razy zjadały karaczany swojej wielkości.. Wiem, że to nie Afrixalus ale sam fakt.. czasami.. chyba mialem dwa takie przypadki... nie pamietam dokladnie, zaba po prostu po polknieciu do polowy wypluwa zbyt duzego karaczana/swierszcza. Mysle ze musisz sam wyczuc jakie duze ofiary potrafia zjesc.. potem bedzie ok

Życze powodzenia w tworzeniu hodowli karmowej
Pozdro
Piotr

Jasiu_B
31-12-2013, 15:40
"boze az tak goraco.... a w innych temperwaturach nie przezyje czy poprostu bedize sie wolno mnozyl bo z tego co wiem to karaczany sie przystosowuja dosyc latwo do temperatur, bo co do wilgotnosci to nei ma problemu.
pozdrawiam"

im nizsza temperatura tym wolniejszy metabolizm, im wolniejszy metabolizm tym karaczany sie dluzej mnoza...A chyba hodowle karmowen ei polegaja na tym by miec co pol roku wyleg mlodych?;) 30-35 nie jest nieosoagalna temperatura.. wystarczy nad pojemnikem hodowlanym po prostu zamontowac zarowke 40w;)

djtommi
01-01-2014, 05:48
ja nie chce jakiejs wielkiej hodowli ;) tyle zeby sobie zyly i od czasu do czasu cos tam sie wyklulo bo beda i tak pobocznym pokarmem .
pozdrawiam
Tomek

42d3e78f26a4b20d412==