PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie podłoże dla chwytni - rośliny.



Silent_Dragon
01-01-2014, 14:18
Witam
Mam problem. Przecieka mi basen u chwytnic i zgnilo mi cale podloze (chyba ziemia) i musze wymienic, poniewaz smierdzi na kilometr zgnilizna ://
i Mam pytanie. Czy zwykla ziemia do kawitkow moze byc jako podloze u chwytnic?? Dodam ze to musi byc cos w czym rosliny beda rosnac, a jednoczesnie takie podloze ktore nie przeszkadza chwytnicom. Wydaje mi sie ze to co mam w tej chwili to ziemia pomieszana z czyms, ale nie wiem bo terra maiolem robione na zamowienie. Otoz moje pytanie sie tyczy. Jakie podloze mam dac aby roslinki rosly, a jednoczesnie aby bylo dobre dla zabek?? Moze to byc zwykla ziemia do kwiatkow??
Z gory dzieki.
Pozdrawiam

djtommi
01-01-2014, 15:00
uzyj wlokna kokosowego tudziez torfu kokosowego u mnei w tym rosna i wszysstko jest okey, a co do ziemi to chyba moze byc ale trudno zdobyc taka bez nawozow a nie wiem czy one dobrze wplyna na zabki;)
pozdrawiam
Tomek

Double
02-01-2014, 09:46
torf (bez żadnych chemicznych dodatków) też jest dobry. ponadto polecam vermiculit - roślinki mi na tym elegancko rosną, a jako podłoże dla płazów jest całkowicie bezpieczne :) i jak powiedział djtommi - rośliny na tym rosną jak złoto

(poreczna rada - poszukaj wlokna kokosowego w sklepach ogrodniczych, zamiast w zoologiku - odkryłam że gdy w zoologiku paczka kosztuje 10-12zł, to w ogrodniczym 6zł <lol>)

djtommi
02-01-2014, 09:51
w obi lub innych ogrodzniczych 70 litrow kokosowego kosztuje 30 zl... to daje do myslenia ;)
pozdrawiam
Tomek

Silent_Dragon
02-01-2014, 09:57
Witam
A moge dac takie wlokno kokosowe animalsa co rosnie jak wsadzi sie je do wody?? Nie przypomina ono ziemi i szybko wysycha, ale stosuje u weza tylko tam nie mam zywych kwiatkow i nie wiem czy to bedzie dobre.
Pozdrawiam

djtommi
02-01-2014, 10:03
tak mozesz ;) wlasnie o takie mi chodzilo w poprzednim poscie :) roslinki beda rosnac dlatego bo stosuje sie je w ogrodnictwie wlasnie po to zeby roslinki do niego zasadzac bo jest tansze od ziemi, tylko ze jest on jalowy wiec przydalo by sie jakies 3 tygodnie po zasadzeniu dac mala porcje nawozu najlepiej jak najslabszego, i spryskuj dosyc czesto zeby nie wysychalo za mocno.
pozdrawiam
Tomek

Saurus
02-01-2014, 12:49
heh a u mnie kostka 4500 g (czyli tak jak 9 mniejszych ) w ogordniczym kosztuje 12 zl, teoretycznie wychodzi z tego 55-60 litrow podloza (na pewno nie uwierze w to, co na niektorych jest napisane- ze z kostki 500 g wychodzi 11 litrow podloza, wychodzi 6- 7 jak jest duzo wody).

djtommi
03-01-2014, 00:50
tamta co daje 70 litrow ma 5 kilo ;)

Saurus
03-01-2014, 01:45
a u mnie jest 4,5 kg w cenie 0,5 z niektorych sklepow. W tym samym ogrodniczym kostka 0,5 kg kosztuje 4 zl. wiec ta wieksza wychodzi 3 razy taniej :]

42d3e78f26a4b20d412==