PDA

Zobacz pełną wersję : terra dla rogatej



maka
13-01-2014, 09:30
moze ktos ma rady jak najlepiej urzadzic takie terrarium,dla jednej sztuki......?
jakies sprawdzone ciekawostki itp..........bardzo prosze o porady!

i czy te witaminki z Biofila sa dobre do podawania...?

Saurus
13-01-2014, 14:04
Moje jest urzadzone tak: kilka cm warstwa wlokna kokosowego na dnie, basen glebokosci 5 cm (ale realna glebokosc reguluje iloscia piasku na dnie), pod terra kabel grzewczy (korek-kabel-plytki ceramiczne-terrarium), ktory zapewnia ogrzewanie podloza i co za tym idzie super wiglotnosc non stop (wlaczony bez przerwy) . Do dogrzewania i doswietlania dziennego zarowka 60 W (terra 50x30x30, docelowe), temperatura jest wtedy ok. Jutro zrobie swieze zdjecia to zobaczysz, jak jest urzadzone.
Zaba siedzi na przemian w cieplym podlozu i cieplej wodzie (kabel ogrzewa rowniez basen).

maka
14-01-2014, 01:33
napisz jaka masz temperaturke przy takim ogrzewaniu?
i jaka powierzchnie terra zajmuje basen?
i jeszcze jedno......ile razy w jakim czasie wymieniasz podloze?

noooo i czekam na zdjecia,ktore mozesz wyslac na maila:
grocholinka@wp.pl
jak ci zreszta wygodniej..........
i bardzo dziekuje

Saurus
14-01-2014, 10:20
przy wlaczonej zarowce 26-28 stopni w dzien. W nocy nie mierzylem. basen zajmuje u mnie 2/5 powierchni terra. Podloze wymieniam co 2-3 tygodnie.

maka
15-01-2014, 06:37
no dobra..............a gdzie obiecane zdjecia?????????????
poprosze o nie,bo juz zaba jest u mnie w domku..........
chyba sie nie zestresowala w podrozy,bo oda razu zjadla sobie co nieco.........
jest naprawde sliczna

Saurus
16-01-2014, 06:29
Oto zdjecia- przepraszam za opoznienie.
http://saurusss.w.interia.pl/1.JPG
http://saurusss.w.interia.pl/2.JPG

Ja karmie ja teraz glownie oseskami mysimi (takimi 3-3,5 cm juz- zabka bardzo szybko rosnie, jeszcze 3 tygodnie temu byla o 1 cm krotsza :) )

maka
16-01-2014, 12:35
jejku jakie sliczne......bardzo dziekuje!!!
mam juz wizje dzieki Tobie jak urzadzic swoje..........heheeheh oczywiscie sciagne jak nie wiem co..........lalalal
moja zaba ma juz jakies 11 cm,jest bardzo strasznie gruba!!!..........łojjjjj!!!
poprostu rozlewa sie po terra........
narazie zjadła serce+ witaminki i rybki 2...........i dalej nieruchomo siedzi i sie gapi.....
ale zupelnie nie wiem jakiej wielkosci jej podawac te porcje...jak to wymierzyc by jej starczylo..........podobno to samiec,ale ja sie nie znam.........
jedzenie daje jej peseta.......ladnie zjada! jest szersza jak dluzsza.......eh

naprawde jeszcze raz dziekuje za zdjecia,jakbys jeszcze cos cykal to poprosze na maila grocholinka@wp.pl

Saurus
16-01-2014, 13:01
Masz samice. Samce rosna zwykle do 8 cm, w nielicznych wypadkach do 10. No chyba ze zacznie rechotac to sie okaze, ze jednak samiec :) Ale watpie. PRosze, zamiesc zdjecia, chce zobaczyc jak moja zaba bedzie wygladac ( i jak wyglada taka juz duza). Ile za nia dalas? Ja moglem kupic wielka samice za 150- ale miala brzydkie kolory (brazowa), no i nie wiadomo jak hodowana. Wiec kupilem 4 cm zabke za 120 i ja porzadnie hoduje (i obficie karmie :] ) :).

maka
17-01-2014, 00:21
ja ją dostalam od przyjaciela.............
zaba miala kiedys krzywice,ma troche zniekształcona buziulke i kregoslup (malo widac)...ale jest oki!!!! zaradna!!!
i naprawde jest wielka szczegolnie na boki.............heheheeh,bo od nosa do pupinki ma jakies 8 cm te 11 to w poprzek..........
ze zdjeciami to bedzie kolopt,poniewaz nie mam cyfrowki ani skanera........buuuuuuu
ale mam kolezanki,ktore maja cyfrowki,jak mi sie do domu napatocza to ci wysle zdjecia..........ale narazie panuje grypa u nas.........wszyscy w domu leza ja tez
znajomi nas omijaja jak zadzumionych
i niedlugo wyjezdzam,wiec nie wiem czy wczesniej zdarze....ale masz jak w banku,ze wysle ci jak bede cos miala...............
musze jej kupic takie porzadne witaminki,bo narazie to podaje mielone wapno i vibowit,ale wybieram sie do sklepu zoologibznego to sie cos przyniesie myslalam o
ELECTROD3IZE......ale czy to do dostania jest to nie wiem
zaba jest ladnie ubarwiona (zielono-brazowo-bezowa).....i taka dumna....ciekawe czy to samiec czy samiczka...?
i czy sie dowiem co to?

maka
21-01-2014, 11:21
obiecane zdjecie
http://img200.exs.cx/my.php?loc=img200&image=zabarogatakwazimodo11yq.png

maka
21-01-2014, 11:24
http://img200.exs.cx/my.php?loc=img200&image=zabarogatakwazimodo11yq.png
nie wiem czy bedzie widac bo mi sie nie otwiera to zdjecie....buuuuuuuuuu!!!

aleksandra
22-01-2014, 04:08
Super żabol
Zrób jej leciutką diete bo jest otłuszczona... :) ,a to na dłuższą mete nie sprzyja dobremu zdrowiu.
Ja też mam żabolca , ma ok 12 cm , pożarła w zeszłym tygodniu chomika dzungalskiego( dorosłego). teraz siedzie i go trawi. Oseski mysie to dla niej chipsy.
Saurus moja na początku tez była zieloniutka,a teraz im bardziej dorosła robi sie ciemniejsza ,moja nawet ma już brodawki !!.
Rogate sa super
pozdr
Ola

maka
22-01-2014, 05:08
ona ma tez jakies 11-12 cm.....chyba to jednak samiczka..........i jak ja ja mam odchudzic???
ona jest po krzywicy i ma krzywa buzke z karmmieniem duzymi porcjami moze byc problem...........a brodawek to chyba nie dostanie nigdy bo jest za gruda.......hehehehe
jestes moja imienniczka............milo poznac ciebie i twoja zabe.........pozdrawiam!!!

42d3e78f26a4b20d412==