PDA

Zobacz pełną wersję : Ropucha Aga a Drewnojady?????



ścinek
02-02-2014, 05:47
Czy moge moją age karmić drewnojadami????? jeśli nie to dlaczego???????

thor
02-02-2014, 06:44
mozesz ale przed podaniem odetnij mu główke bo z tego co się oriętuje drewnojady są beztlenowcami <moge sie mylić>

ścinek
02-02-2014, 07:53
aha dzięki
!!!!!!!!!!!!!!!!

RobertM
02-02-2014, 10:55
Jakimi beztlenowcami ? :)))
Giną bardzo szybko pod wpływem wilgoci i ścisku szczęk. Nie trzeba nic robić.

Saurus
02-02-2014, 11:00
To pinki potrafia uszkodzic drapieznika od srodka, nie drewnojady.

Fredomirek
02-02-2014, 12:47
Dr Robercie, czyli na pewno jak podam duzego dosyć (larwe) zoophobasa Ropusze Adze ok 9cm to nic jej nie grozi? Wole sie upewnic, chociaz narazie mam inny pokarm.

Pozdrawiam

RobertM
02-02-2014, 12:54
Karmiłem agi takim pokarmem, nic się nie działo. Karmię też m.in. zoophobasami żółwie wodne, dość szybko w wodnym środowisku padają. Mi się zdażył tylko raz przypadek, że zoophobas ugryzł konsumującego go zwierza i to dotkliwie, ale był to kameleon (a "zużyłem" w życiu sporo killogramów zoophobasów).
Oczywiście jeśli ktoś chce być super ostrożny to może uszkodzić żuwaczki. Będzie bezpieczniej. Chociaż agi w naturze nie takie potwory potrafią zjadać...

Fredomirek
02-02-2014, 13:17
Ok, dziekuje, a mam pytanko czy dzdzownice złapane na polu sa dobrym pokarmem? Nie zwawieraja za duzo roznych dziwnych rzeczy nawet jesli sa z daleeka od dróg? A co z ćmami?

Pozdrawiam

Saurus
02-02-2014, 13:26
Dzdzownic z pola bym nie polecal- zawieraja na pewno duzo trucizn z nawozow sztucznych czy pestycydow. Lepiej juz w wedkarskim sklepie kupic takie z hodowli.

RobertM
02-02-2014, 14:14
Trudno powiedzieć bo zależy z jakiego pola pochodzą owe dżdżownice. A ćmy ? Sam "miodzik" dla wszelkich nocnych zwierząt. Tylko skąd je wziąć w wystarczającej ilości :).

Drobek
02-02-2014, 14:26
Dżdżownice to wyśmienity pokarm dla płazów - trzeba je tylko "przeczyścić" przed podaniem. Istniej ryzyko że dżdżownica będzie posiadała nicienie czy jakieś inne pasożyty, ale zdrowemu zwierzakowi nie zaszkodzą.

Dark Raptor
02-02-2014, 14:34
Co do ciem:

1. Wyjazd w teren w nocy lub późnym wieczorem.
2. Silne źródło światła na jasną powierzchnię lub lampa UV.
3. Pojemnik na ćmy (można go dość szybko zapełnić przy odrobinie szczęścia).

Daje to w sumie niezłe rezultaty :-)

Co do dżdżownic... właśnie jestem po kilku ciekawych seminariach magisterskich o zawartości zanieczyszczeń w dżdżownicach. DDT, DDE, PCBsy... całkiem długa lista (niemal cała tablica Mendelejewa ;-). Nawet te w Białowieży miały tego sporo w sobie (w sumie są to atkie "śmieciarki"). Raczej bym unikał branych z natury w większych ilościach, a brał coś z własnej hodowli.

Fredomirek
03-02-2014, 04:19
Dzieki za wszystkie informacje, jak się tylko zrobi troszkę cieplej, zobaczę za tymi ćmami :)

Mam pytanie natomiast do rozmiaru i płci B. marinus. Chcialem zapytać wszystkich którzy ten gatunek hodowali, do jakich rozmiarów u Was dorosły te ropuchy? Moja ma jakieś 8cm. i nie wiem ile jeszcze urośnie, czy w tym wieku daje się rozpoznać płeć po podgradlu? Aha i do jakichs rozmiarów dorastają średnio samce? Wiem, że w opisie jest podany rozmiar ale na każdej stronie którą odwiedziłem rozmiary te wahają się znacznie. Czekam na wszelkie dane :)

Pozdrawiam
Piotr

42d3e78f26a4b20d412==