PDA

Zobacz pełną wersję : żabki



Mat
20-02-2014, 06:14
Czy rzekotki żabie mogą być w jednym terra z kumakiem dalekowschodnim.

AGAM
20-02-2014, 08:27
raczej nie. Jeżeli rozmiary byłyby podobne to jeszcze moze by to jakoś przeszło, choć niektórzy mówią że sama obecność kumaczków moze zaszkodzić innym zwierzetom, choć w tym przypadku rzekotki raczej nie miałyby z nimi kontaktu. Ale dorosłe rzekotki są zbyt duże i mogłyby atakowac kumaki, nawet gdyby ich nie zjadły, to śluz kumaczków mógłby im poważnie zaszkodzić.

Bocieq
20-02-2014, 09:09
Mat nie polecam łączenia tych dwóch gatunków. Rzekotki są wieksze a pozatym oba gatunki wydzielają toxyczny śluz ...

A ja mam pytanie odnośnie samych rzekotek - zeby nie zakladac nowego tematu.
- Jakiej wielkosci swierszczami mozna karmic rzekotki zabie o wielkosci 2 cm ?? Bo mamzamiar kupic 3-4 sztuki w biofilu. Czy poradzą sobie z takim około 0.7 cm swierszczykiem ? I czym jescze mozna karmic oprocz swierszczy - nie mam dostepu do octowek :(

Dzieki i pozdrawiam

bysiu
20-02-2014, 09:32
Rzekotki żabie wielkości 2cm powinny spokojnie poradzić sobie ze świerszczem o podanej przez Ciebie wielkości.Co do innych pokarmów to bardzo dobrze sprawdza się "plankton" łąkowy.Chodzi mi tu głównie o małe pajączki, mniejsze gatunki ciem i małe koniki polne.O tej porze roku możesz już znaleźdź pająki i jakieś ćmy, a na koniki polne trzeba jeszcze poczekać.Nie polecam chrząszczy i much ponieważ są dosyć twarde i młodsze żabcie mogą mieć problem z ich strawieniem i wydaleniem.

Bocieq
20-02-2014, 09:45
co do pająków to wiem :] mam w pojemniku jakies 20 pająkow złąpanach na łące :D:P są bardzo ruchliwe wie moje zwierzaki chetnie na nie polują :P zwłąszcza felsumka.. Ok dzieki za info

mrmoon
20-02-2014, 10:59
a pająki nie zrobią nic żabkom? Ja mam puncticulatusa i w sumie to nie wiem...

AGAM
20-02-2014, 12:48
jak nakarmisz puncticulatusa dorosłym ptaszniczkiem to moze mu coś zrobić :p Ale małe pajączki to naturalny pokarm płazów.

mrmoon
21-02-2014, 02:29
czyli obojętne czy to jakis pająk "sieciarz" czy też krzyżak? i jeszcze spytam się o to, czy one pasożytów nie roznoszą?
pozdrawiam

AGAM
21-02-2014, 02:46
zawsze jest jakieś ryzyko że sa pasożyty, ale jakbyś się miał tym aż tak przejmować, to byś je musiał tylko zupkami karmić. Ważne żeby karma nie pochodziła z jakiś zanieczyszczonych regionów. Pająk obojętnie jaki będzie, byleby odpowiednio mały.

42d3e78f26a4b20d412==