PDA

Zobacz pełną wersję : Akwaterra dla kumaków



M.I.R.A.S.
20-02-2014, 15:48
Prosze o jakieś adresy stron z fotkami akwaterrariów dla kumaków, albo dawajcie swoje fotki jeśli możecie ,bo mam problem z odpowiednim urządzeniem zbiornika nic mi nie wychodzi i nie mam żadnego pomysłu :/. Może chociaż napiszcie jak można urządzić takie akwaterra. Dysponuje akwarium 35x25x25, mam parke kumaków, dotychczas trzymałem je w tym, na dnie jest żwirek (dość gruby) a wysepka to kilka płaskich kamieni, do tego moczarka kanadyjska w czesci wodnej i sztuczne rośliny poupychane pomiedzy kamienie. Chciałbym aby przedewszystkim przypominał biotop naturalny kumaków. Zgóry dzięki za odpowiedzi :) (jeśli wogóle będą :P )

djtommi
21-02-2014, 00:58
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2004.cgi na tej stronce masz zdjecia konkursowe i wsrod nich sa fotki paludariow, wiec sobie przejzyj a jak bys mial problem z znalezieniem sie na stronie to zagadaj na GG2484482. osobiscie radze olac kamienie. tylko nalac wody do 3/4 wysokosci i dac duzo roslozysty korzen na srodek ktory obsadz roslinkami i bedzie giotes bedize bardzo ladnie wygladalo i raczej bedzie bardziej naturalnie wygladalo niz kamienie. no i jakies roslinki na wodne obok. korzen mozesz mcham jawajskim oblozyc , w razie wiekszych pytan zagadaj na GG.

M.I.R.A.S.
21-02-2014, 09:20
Fotki fajne, niektóre paludaria są super :D, ale mam jeszcze jedno pytanie...czy moge dać mech na częsć lądową i jakie podłoże do części wodnej, bardzo podoba mi sie kawałek akwaterra z biofila :

http://www.biofil.pl/Sklep/foto/maxi/ter2.jpg

djtommi
21-02-2014, 09:25
mzoesz dac ale jesli mowisz o jawajskim to musi byc ciagle duza wilgotnosc w tamtym miejscu, a normalnego nei probowalem, choc mialem jedna proba z ozdobnym ale nie przezy. wiec jawajski jak najbardziej, tylko jesli chcilbys zrobic takie paluradium jakie sa na tamych stronkach to tam nie ma czesci ladowej tylko duzy korzen na ktorym mozesz obsadzic mech. ja bym proponowal takie rozwiazanie bo jest estetyczne i mozna stosowac glebsza wode.

mrmoon
21-02-2014, 09:57
jawajski super sie trzyma, obrasta wszsytko - mi nawet na szbie rośnie :]
A zwykły to zazwyczaj porażka, albo gnije albo usycha. Z tego co zauważyłem to dużej wentylacji trzeba. Mi raz trzymał sie z 5 miesięcy i nagle zniknął :| Poprostu zaczał się przerzedzać bardzo gwałtownie i się zmył :|

Double
21-02-2014, 10:08
ja mialam takie terra dla kumakow jak w zalaczniku (tzn to moje). zamowilam u szklarza zrobienie dwoch nierownej wyskosci przegrod ze szkła. jak widac na najwyzszym "tarasie" jest sucho (ziemia, w niej zasadzone rosliny, zwir i kamienie, zeby zabki sie nie brudzily). Na srodkowym tarasie byl "brodzik" ze stale mokrym mchem. Najnizszy zbiornik to było "akwarium) do pływania (na zdjeciu rosliny się "powysadzały").
Budowa takiego akwaterra zajmuje troszke czasu, ale uwazam ze jest bardzo fukcjonalne i pozwala zabkom przebywac tam gdzie chca (sucho-mokro)

M.I.R.A.S.
21-02-2014, 10:57
Fajne :) i chyba najbardziej mi sie podoba ;) , tylko jak z wymianą wody? i zastanawiam sie czy taki łagodny spad możnaby jakoś wykombinować...

Double
22-02-2014, 00:29
ja używałam takiej pompki jak do wyciągania wody z akwarium - szeroka rurka (średnica tak 1cm), do tego mała pompeczka albo nawet gruszka niemowlęca [do zdobycia w aptekach] i zasysasz wodę i wylewasz. O profesjonalniejsze pompki popytaj w zoologikach, nie kosztują duzo, kilkanascie zlotych. Trochę to trwa, ale skuteczne

mrmoon
22-02-2014, 13:06
ja mam inny, choć podonby sposób :D
Mam na stałe wodospad i jak chce wyciągnac wodę z baseniku, to tylko do wylotu wodospadu doczepiam rurke :D

djtommi
23-02-2014, 06:03
Miras wkoncu sprzedajesz?? ale kicha :P gdybym mial wolne akwa to bym kupil ;) bo dobra cena

M.I.R.A.S.
23-02-2014, 11:18
No chyba bede musiał sprzedać bo nie mam za bardzo czasu dla nich i miejsca :/, ale jeszcze musze pomyśleć :), narazie dałem ogłoszenie bo chce zobaczyć czy ktoś jest zainteresowany .

42d3e78f26a4b20d412==