PDA

Zobacz pełną wersję : ...........:::::::SALAMANDRA PLAMISTA::::::...........



luz_jacek
25-02-2014, 11:52
Mam pytanie.
Można gdzieś kupić takiego płaza??
Wiem że występują w polsce ale nie można ich odławiać.
Czy to wymaga jakiegoś specjalnego terra?
I czy trzeba to rejestrować?
Jak ktoś wie coś więcej na ten temat to proszę żeby sie ze mną tą wiedzą podzielił :)

Saurus
25-02-2014, 11:59
Nie mozesz jej hodowac bez wzgledu na zrodlo z jakiego pochodzi- dlatego, ze jest prawnie chroniona. Gdyby pozwolono na hodowle w niewoli nawet osobnikow rzekomo pochodzacych z rozmnozenia zniewoli, to i tak znalazloby sie mnostwo cwaniaczkow odlawiajacych je i falszujacych papiery lub zapewniajacych o legalnym pochodzeniu.
Tak samo nie mozna w polsce hodowac mantis religiosa- ustawa o ochronie nie mowi nic tylko o podgatunku M. r. polonica, ale ogolnie o M. religiosa- a wiec wlacza sie w to tez przywozona do poslki M. r. macedonica, ale gdy w przypadku modliszek przywiezionych np. z Chorwacji przepis jest bez sensu, bo polskiej przyrodzie to nie szkodzi- o ile ktos nie wypusci osobnikow innego podgatunku na wolnosc, to w przypadku Salamandry plamistej jest to zupelnie uzasadnione.

luz_jacek
25-02-2014, 12:06
Dzięki za tak szybką odpowiedź :)

wrbirds
25-02-2014, 12:43
ale zawsze mozesz sobie pojechac w Bieszczady i ich poszukac :) Polecam!!

Pozdrowionka

Saurus
25-02-2014, 12:54
Mam nadzieje, ze miales na mysli tylko obserwacje ich zycia w naturalnym srodowisku...

Plutoo
26-02-2014, 10:10
A jeśli nie.. to licz na zlinczowanie :] (zresztą słuszne)

KaNaPkA
05-03-2014, 12:25
Ja ostatnio (na początku kwietnia) widziałam w Kalwarii Zeb. jedną Salamandrę Plamistą. Ale to był widok! Jeszcze nie nabrała żywych kolorków i była trochę opspała (pewnie niedawno wybudziła się ze "snu"). Na szczęście zrobiłam zdjęcia i będę miała pamiątkę, bo jeszcze wcześniej tak wspaniałego płaza nie widziałam.
:)

42d3e78f26a4b20d412==