PDA

Zobacz pełną wersję : Rzekotka żabia



Mat
02-03-2014, 00:04
Mam pewien problem ponieważ od wczoraj nie ma w terra mojej rzekotki. Przeszukałem prawie całe terrarium i jej nie znalazłem. Była ona w terra z trochę większą rzekotką żabią (samicą). Co mam zrobić i gdzie szukać jeżeli gdzieś zwiała.
Co się z nią mogło stać?

Double
02-03-2014, 03:49
mam trzy przyszpuszczenia - większa żaba po prostu ją zjadła (wiem, że zaby potrafią zjesc siebie nawzajem bez wiekszego problemu, o ile jedna jest większa od drugiej), że żabka swietnie sie ukryla (musisz bardzo starannie jeszcze raz przeszukac terrarium, np pod tylnia ścianką), albo ze zwiala (poszukaj jej w łazience i innych miejsach, gdzie jest wilgotno - raz znalazlam zabe w misce z wodą psa, możesz wyłożyć też "wabik" w postaci mokrej gąbki - ale spiesz się, żabka długo nie wytrzyma w mieszkaniu i się zasuszy :/)

Saurus
02-03-2014, 04:11
A jakiej wielkosci byly obie? Raczej odrzucalbym ucieczke, zreszta pierwsze 2 opcje sa latwiejsze do sprawdzenia. Zrob jak mowila Double- przekop cale terrarium dokladnie, lacznie z calym podlozem.

Mat
02-03-2014, 05:30
Do Saurus. Ta większa ma ok 4,5 cm , a mniejsz ok 3 cm.

Saurus
02-03-2014, 05:33
To najprawdopodobniej wieksza zjadla mniejsza, roznica byla raczej wystarczajaca.

42d3e78f26a4b20d412==