PDA

Zobacz pełną wersję : sprawa nieslychana!!!! (rogata)



ser
05-03-2014, 05:38
Ludzie, wiem, ze to co napisze moze wydac wam sie bajka, ale moja rogata, ktora kupilem na gieldzie w swietochlowicach nie chce jesc!!! jest taka chuda, ze widac jej wystajace kosci przy tylku. na tej samej gieldzie kupilem tez zabe ogata albino. trzymam je w tym samym terra, przedzielone szyba, zeby sie nie zjadly. albinos je i rosnie jak glupi, a ta nie... co moze byc tego przyczyna???? pomozcie mi prosze!!!

Bocieq
06-03-2014, 00:43
nie znam sie na płazach, ale jak są odzielone szybą i sie widzą to moze ze stresu nie chce jesc ?

Double
06-03-2014, 02:43
Bocieq ma rację - te żaby mają dobry wzrok i jedna może bać się drugiej. przedziel je szybką z nieprzezroczystego materiału. Jakiej wielkosci są obie żaby? podsuwaj niejadkowi wszystko co się da, róznych rozmiarów - swierszcze, karaczany, maczniaki, oseski - może na ktorys sie skusi... przede wszystkim, aby czuła sie bezpieczna.

(hehe poza tym tamta druga to pewnie Czeska Żaba Pancerna, i dlatego sie nie boi ;-))

ser
06-03-2014, 23:06
jedna zabka ma ok 3 cm srednicy,a druga (ten niejadek) ok 5-6 cm srednicy. nawet jak sie widza, to chyba ta mniejsza powinna sie bac :)

chyba, ze ta mniejsza to jakis zabi terminator :)

Double
07-03-2014, 00:22
poki co sprobuj tego, co poradzilam. zobaczymy co dalej!

Saurus
07-03-2014, 04:55
U mnie pomagalo gdy czasem nie chciala jesc jak przycisnales jej jedzenie (najlepiej w miare sztywne, duzego swierszcza czy oseska) do pyszczka, wtedy czesto atakowala. Ale przede wszystkim je oddziel.

maka
12-03-2014, 07:48
zarełko w pincete i pchaj do pyska..........ja tak karmie swoja z powodu krzywicy,ale kiedy poscila to zadziałało..........i tak dostaje jeść od tamtej pory

42d3e78f26a4b20d412==