PDA

Zobacz pełną wersję : Rzekotka chora



Fredomirek
11-03-2014, 05:52
Wstawiam fotke mojej rzekotki, któa od kilku dni w dzień zachowuje się bardzo dziwnie.. słyszałem kiedys o tej chorobie ale nie wiem dokladnie... w dzien cala sie "napompowuje" jak ją tylko rusze to strzela moczem... ma wiszace gardlo... jest to samiec i jeden rezonator tez jakby miał na wierzchu :(.. Czy jest jakis ratunek dla niej??

Pozdrawiam
Piotr

jaszczur
11-03-2014, 09:22
Moje nadymają się tak gdy je biorę na ręce , ale ostatnoi coraz żadziej bo sie bardziej oswojiły ze mną:) Twoja na pewno też jest zestresowana. Jak długo ją masz??

Silent_Dragon
11-03-2014, 12:21
Wirm
Jaszczur na pewno nie jest zestresowana. Ja bym sie z nia udal do weta, bo to NIE JEST zdecydowanie normalne. Po zdjeciu wyglada jakby juz byla ,,mocno" chora.
Pozdrawiam

Double
11-03-2014, 14:40
jest to tak zwana puchlina wodna (posocznica). jest spowodowana przez zanieczyszczenia, np rozkladajace sie odchody, resztki pokarmowe, przez bakterie znajdujace sie w zanieczyszczonej wodzie, podlozu, podobno rowniez moze byc wywolana przez podawanie zbyt tlustego pokarmu. Choroba zakazna, nieuleczalna. Niestety zabke trzeba usmiercic. Ewentualnie mozesz postarac sie ratowac ja przez dlugotrwale kapiele w roztworach np chlorocykliny, detreomycynie czy penicilinie krystalicznej. W tej kwestii musisz juz sie poradzic w zoologiku - jak uzywac takie lekarstwo (powinno byc na opakowaniu). Terrarium radze zdezynfekowac.

42d3e78f26a4b20d412==