PDA

Zobacz pełną wersję : Rzekotki żabie



miszi
12-03-2014, 04:13
Witam
Zdecydowałem się wreszcie na rzekotki i na początek wybrałem wyżej wymieniony gat.
Zanim zacznę budowę terra to chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy i nie odsyłać to poprzednich postów bo wszystkie przeczytałem ;)
Pytania:
-jaki basen dla rzekotek, czy lepiej oddzielić część terra szybką i tam nalać wody czy lepiej w kilku miejscach umiećić skorupy orzecha kokosowego z wodą??
-czy żarówkę (night glo co do W to jeszcze się zastanawiam, terra będzie miało 60/40/40 dł/szer/h) mogę umieściś w kokosie żeby żarówka nie psuła efektu wizualnego
-czy w większym terra mógłbym hodować coś z rzekotkami np w paludarium glonojadu z rodzaju otoniclus?? a jaką funkcję sanitrną jakiś gat wija??

Nestor
12-03-2014, 05:55
Lepiej od dzielić szybą większy basen. One i tak nie siedzą na ziemi, tylko cały czas na gałęziach. Zrób lądu tyle żeby oprzeć gałęzie i posadzić rośliny. Polecam zrobić w terra półki.
Żarówkę możesz włożyć w kokos i od dołu zabezpieczyć siatką zeby sie nie popażyły, ale będzie wtedy świecić tylko w dół, a nie na boki.
Rzekotki zabie, zwłaszcza w okresie intensywnego wzrostu jedza wszystko co sie im zmieści w ic wielkich pyskach. Ryb nie alakują, jeśli są pod wodą, ale lepeij trzymać je same.
Jeśli nie zacząłeś jeszcze budowy terra to polecam ci zmienić wymiary na 40/40 i 60 wysokości. Wysokość jest dla nich najwazniejsza.
Za ok miesiąc bede miał młode na sprzedaz :)

Toudi
12-03-2014, 15:37
FACHOWE ZABECZKI
jedza ciagle i wszystko co im podpadnie
bardzo lubia kapiele wiec dobrze jest wsadzic basen ja u swoich wsadzilem male akwarium 12 cm glebokosci mzoesz z robic scianke z atlasu i porobic wyboje zeby mogly sie wspinac:)
udanej chodowli
napewno bedziesz z nich zadowolony
pozdrawiam

r2r
21-03-2014, 01:00
mam na sprzedaz mlode (do 20mm) za 19 PLN/szt. przy wiekszej il. mozliwy rabat.

42d3e78f26a4b20d412==