PDA

Zobacz pełną wersję : Grrr



OlekL
13-03-2014, 04:48
Ostatnio zginęły mi masowo 3 hyperoliusy concolory w sposób , że najpierw ciemniały i potem znajdowałem je zdechłe w baseniku , przy śmierci pierwszej zaby myslałem ze ja zdominowały dwie pozostałe, ale jak zdechły wszystkie to juz kompletnie nie wiedziałem co to może być, dziś mi zciemniał jeden, najmniejszy z kumaków po tym jak wczoraj przy jedzeniu został ugryziony przez swojego towarzysza, przełożyłem go do osobnego faunaboxu , lecz nie chce jeśc , jak myślicie - to może być jakaś choroba ? Zobacze jeszcze co z tym kumakiem , własnie goni swierszcza ale niechce zjeśc...

Double
14-03-2014, 03:47
kumaki ciemnieją, gdy odczuwają stres - pewnie boi się tego, który go ugryzł. Dobrze, że przełożyłeś go do innego boksu, niech ma wiele kryjówek i spokoju, w ciągu kilku dni uspokoi się. Co do hyperoliusów - nie potrafię określić przyczyny ich śmierci.

Saurus
14-03-2014, 08:02
A jak bylo z higiena w terra? Nie byly napeczniale, wzdete?

OlekL
14-03-2014, 09:31
Nie , wszystko było ładnie, schludnie , regularnie sprzątane, poprostu ot tak zdychały sobie...a kumak już je ale cały czas siedzi w wodziei jest bardzo ciemno-zielono-czarny

Nestor
16-03-2014, 07:36
kolor kumaków zależy tez od podłoża na jakim sie znajdują. Moje są raczej bręzowe, bo mam ląd z biofilowego korka. Jak ktoryś posiedzi troche na liściu, staje się zielony.

42d3e78f26a4b20d412==