PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie traszki..



nemoz
22-03-2014, 03:53
Zastanawiam sie czy polskie traszki które można hodować w terrarium.
Wiem ze są chronione.
Czy terrarium i hodowla są zbliżone do traszki chińskiej??
mam an ogródku w sadzawce mnóstwo traszek...

co trzeba zrobić zeby legalnie hdować traszki zwyczajne w polsce??
czy da sie gdzieś kupić traszke zwyczajną z papierami??
chciałbym mieć możliwość hodowli i obserwacji tych zwierząt przez cąły rok..
prosze o odpowiedzi ...

Saurus
22-03-2014, 04:14
Gdybys mial duze doswiadczenie z plazami i potrafil zapewnic im odpowiednie warunki- zimowanie itp, zeby je rozmnozyc, odchowac i wypuscic na wolnosc to byloby to ok, ale poniewaz nie masz doswiadczenia to sie za to niebierz. Zostaw je w spokoju, mozesz obserwowac je w swojej sadzawce, dawac im dodatkowy pokarm itp :)

nemoz
22-03-2014, 08:05
ale chodzi mi o to czy te traszki andają sie an zwierzęta terrariowe, czy ktoś je hoduje, czy da sie kupić legalnie?

jakie warunki im trzeba zapewnic i cyz ich hodowla jest trudna czy łatwa..

mark0wy
22-03-2014, 08:09
NIE
Pozdrawiam
Mark0wy

Saurus
22-03-2014, 08:13
Nie, hodowla ich, chocby byly nie wiem z jakiego zrodla, jest nielegalna.

mrmoon
22-03-2014, 08:44
Są pod ochroną i tyle. Można załątwić legalnie, ale nie sądze żeby sie to Tobe udało. Musiałbyś mieć zgode ministerstwa ochrony środowiska, o co jak łatwo się domyśleć nie jest łątwo. Zresztą chęć oglądania ich przez cały rok nie jest raczej dobrym uzasadnieniem wobec zagrożonego gatunku :|
Jest tyle pięknych płazów, a Wy ciągle chcecie te rodzime hodować :|

Plutoo
22-03-2014, 08:59
I tak dobrze, że kolega Nemoz się pyta czy wolno, bo przecież często jacyś tacy "terraryści" łapią polskie płazy (lub gady) i się dziwią czemu np. zwinka trzymana w słoiku zdechła :/ Normalnie się nóż w kieszeni otwiera

mrmoon
22-03-2014, 11:42
Nemoz - i jeszcze jedna sprawa - w zimie i tak trzeba je zimować, więc z całorocznej obserwacji nici. Jeśli chcsz mieć cos co można obserwować cały rok, to polecam właśnie zwierzaki tropikalne.
p.s.
hodujesz jakieś zwierzęta, bo w Twoim profilu nie masz nic wpisane?

nemoz
23-03-2014, 07:37
miałem kiedyś lamparty, nawet sie rozmnożyły, ale wszystkie sprzedałem.
teraz zastanawiam ise nad jakimś gadem ale zupełnie nie amm jeszcze pojęcia co bym chciał mieć, myślałem o agamie brodatej albo jakichś gekonach..
zainteresowąły mnie traszki bo w opisie traszki chińskiej pisąło że nie trzeba jej zimować..
wczoraj na drodze pozbierąłem 2 wiaderka traszek i przenioslem do stawu (niestety nadal wyłażą nowe :|)
dwie wzialem do domu i wsadzilem do terrarium po gekonach, nakarmilem je jakimiś owadami (najpierw im wrzucilem muche zebyzobaczyc i zobaczyłem jak na nią polowały to poszukałem więcej :D ) przed chwilą wypuściłem je do stawu...

iczart
26-03-2014, 12:12
hej, znajdz sobie jakis fajny teren, na ktorym wystepuja i obserwuj je, chocby i caly dzien. nie zaszkodzisz, a obserwacja natury to swietna rzecz.... ta praktykuje:) pozdr

42d3e78f26a4b20d412==