PDA

Zobacz pełną wersję : puncticulatus... :-(



mrmoon
14-04-2014, 15:31
No właśnie... nie doczekał nowego terrarium i samiczek. Chyba z przegrzania mi padł. W ten cholerny upał, mieszkam w bloku i temperatura jest jak w saunie przez te dni. Zero ruchu powietrza, a żabka byłą jakby lekko zakopana. Chyba próbowała sie ochłodzić :|
Jestem zły na siebie, że nie pomysłałem iż może być za ciepło w terrarium. Swoja drogą może te śmierci innych żab (rogate) majazwiazek z tymi upałami i nieprawodłowym ciśnieniem?
pozdrawiam

Double
15-04-2014, 10:43
faktycznie, to mogła być przyczyna. Wiadomo, jak bardzo żaby są wrażliwe na przegrzanie. Choć np. śp moja rogata stała ze swoim domkiem w wielkim terrarium ze stałą temperaturą... Ale inne moje zwierzaki odczuły te upały, pozakopywały się i były ospałe.

Saurus
15-04-2014, 12:05
Tez mi sie tak wydaje, ze to te skoki temperatur ( i cisnienia jednoczesnie). Teraz na lato bede stosowal tylko kabel, bez zarowki dla przyszlej rogatej. Mam nadzieje, ze wbrew temu co mowi (nie wiem czemu zreszta) Goblin, beda w Swietochlowicach.

AGAM
15-04-2014, 13:31
u mnie na szczęście i rogatka i puncticulatusy przeżyły upały. Rogatej nie dogrzewam wcale ale mam pokój na poddaszu, także temperatura i tak jest ogromna, a Hyperki w terra 40/60/60 mają tylko 15W świetlówke z UVB. Trzeba więcej zraszać w czasie upałów.

KoReXoN
16-04-2014, 01:14
Kurde ile ludziom tego padło przez te upały. :(

Double
16-04-2014, 13:42
Saurus, Goblin sobie zażartował, bo chciał, żeby kupic żabe od niego (już b.długo chce ja sprzedać), a nie w Swietochlowicach

Saurus
16-04-2014, 13:52
to nie do tego tematu chyba ;-) A co do jego zaby to juz napisalem w tamtym temacie :P I faktycznie, jakos przestal sie odzywac po tym :P

42d3e78f26a4b20d412==