PDA

Zobacz pełną wersję : moze kto mi cos poradzi??!!



KRYZYS
22-04-2014, 12:54
witam, posiadam akwa o pojemnosci 112 litrów, plywa w nim pare rybek :) !!
i jest takie pytanko, czy mozna to przerobic na akwa - terra ?? bo nigdy czegos takie na zywo nie widzialem i nie wiem jak sie do tego zabrac!! :(
co kupic (jakie rosliny i żaby) czy musial bym sie pozbyc rybek (neony, molinezje, sumy rekinie, glonojady) prosze o pomoc!!

djtommi
22-04-2014, 13:02
podaj wymiary tego akwa. pewnie jest takich rozmiarow ze tylko kumaczki CI wejda tym bardizej jak chcesz tam rybki, musisz pozbyc sie przynajmniej czesci rybek bo bedizesz musial wypompowac polowe wody, a mniejsze rybki Ci padna lupek zabek, oczywiscie mozesz tam trzymac karliki szponiaste wtedy nei bedizesz musial niczego przerabiac i wyrzucac.

mrmoon
22-04-2014, 13:04
najprościej, to osuszyć akwarium. przedzielić szybą, na część sucha i wodną. Oczywiscie trzeba obniżyc poziom wody. Pozatym, ryby muszą być odstosowane wielkościowo do żabek, tak żeby żadna nic nie zrobiła żabkom.
Podaj wymiary tego akwarium.
Ja tak zrobiłem i jest oki. Pytaj śmiało :]

KRYZYS
22-04-2014, 13:08
długosc 80, szerokosc 35, wysokosc 40!!
co bym mogl w nim trzymac jakie gatunki??:>!!

mrmoon
23-04-2014, 06:18
najlepiej chyab kumaki dalekowschodnie, tak jak djtommi pisze. Zostawisz część wodna sporą, rybki będą. A mógłbyś też tam jakieś traszki trzymać. Też by im pasowało. Ale aj w tym nie siedzę, wiec wole poczekać an wypowiedź innych osób :]

djtommi
23-04-2014, 06:33
zdecydowanie traszki lub kumaki z takimi wymiarami. bylo by im tam super :) jak chcesz to zobacz moje fotki z terrariami dla kumakow i zobaczysz jak to mzoe wygladac, tym baridzje polecam moje nowe bo wymiary podobne a i rybki u mnie zyja.

42d3e78f26a4b20d412==