PDA

Zobacz pełną wersję : rzekotki żabie O_o



szaryprorok
15-05-2014, 02:06
hej ,czy ktos może wie czy jak wpuszcze dwie rzekotki żabie 1 cm. do trzeciej rzekotki 2,5 cm-to czy ta większa zje te małe-bo puki co to ja tę większą karmiłem świerszczami tej wielkości:/ ...a nichciałbym stracić maluchów;(......
czy one wiedzą co jest żabą z ich gatunku czy żrą wszystko co im do pyska wejdzie?????



z góry dziękuję za odpowiedź:)


Pozdrawiam:)

Saurus
15-05-2014, 02:22
Prawdopodobnie zostana pozarte.

szaryprorok
15-05-2014, 02:42
kurcze też tak mysałem-a czy jak będę karmił tę wiekszą co 2-3 dni a małe co dzień do zdążą ją dogonić?(wzrost)

pytanie czy większa może być tak żadko karmiona:/

szaryprorok
15-05-2014, 15:31
i jeszcze ostatnie pytanie-bo mnie naszło-czytam co popadnie o żabach i nigdzie niemogę znalesć-bo pisze że np. rogate zaby można karmić mięsem-ale jak namówić zabkę by zjadła coś co się nierusza???????

z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam:)

Saurus
16-05-2014, 00:09
Mowisz o rogatej? Rogatej wystaczy pomachac martwym pokarmem (chwyconym w pesete- inaczej trzeba uwazac na palce :) ) przed pyszczkiem i... i juz go nie trzymasz :) Ale mieso to niepelnowartosciowy pokarm- trzeba dodawac witaminy, wapn. Lepsze sa oseski (duza rzekotka zabia tez by spokojnie zjadla oseska- pytanie, czy zechce).

djtommi
16-05-2014, 01:16
ja daje mieso tylko po to bo sien ei rusza i nie rzuca witamin ktore nasypie ;) czyli raz na tydzien badz 2 nie zaszkodzi jesli maja przekazywac witaminy. A podawanie to tak jak bylo juz napisane machaniem przed pyszczkiem tylko lepiej skutkuje jak zabki sa w trakcie polowania na zyjace robale bo wtedy nie patrza na co atakuja.

Double
17-05-2014, 05:00
z mięs polecam serca (drobiowe, wieprzowe) - to najzdrowsze mięso, bez zanieczyszczen, sam miesien.

Pituophis
17-05-2014, 06:46
Ja bardzo odradzam mięso, chyba że rzeczywiście jakieś znikome ilości. Karmienie w większym procencie młodej rogatej mięsem to murowane odwapnienie! Oseski od czasu do czasu są dobre( dużo wapnia), i chętnie zjadane przez wyrośnięte Phrynohyasy.
Większa rzekotka bez problemu zje taką dużo mniejszą od siebie. Polecam rozdzielić.

daf
22-05-2014, 08:33
Ej a czy 2 samce mogą być w jednym terra?

42d3e78f26a4b20d412==