PDA

Zobacz pełną wersję : dogrzewanie



mrmoon
07-06-2014, 11:03
Witam.

Zrobiłem ostatnio terrarium, mam w nim basenik i przydałoby sie je dogrzać troszkę.
Wymiary terrairum to:
38x35 podstawa i 60 wysokość. 1/3 to absen o głębokości około 10 cm.
Zrobiłem pochyłą podstawę ze styropianu i zaprawy. Niestety kabla grzewczego tam raczej nie zmieszcze. Musze temperature podnieść do około 26*C.
Wiem że łątwo przesuszyć płazy (hyperoliusy będą) i w sumie jak narazie jedyny sensowny pomysł to żeby dołożyć jedną żarówkę do grzania, która byłaby za siatką nad terrarium, oprócz samej świetlówki. Tylko teraz nie wiem, jaką dać? Lustrzanka wydaje mi sie za mocna, halogen z lusttrem chyba dobry.. myślę na głos ;-) , ale poprostu mam kilka pomysłów i owle sie z Wami skonsultować. Może ktoś mi całkiem inaczej doradzi?
Myślałem też żeby w basenie dać małą grzałkę... ale tu jest problem, bo ja tylko podłóżne widywałem. I pewnie by sie nie zmieściła.
pozdrawiam i czekam na pomysły...

M.I.R.A.S.
08-06-2014, 04:34
Halogena z lusterm nie instalowałbym bo nawet te 25W dają więcej miejscowego ciepła niż lustrzanka 40 W. Tymi halogenami można bardzo łatwo wysuszyć powietrze. Kabel grzewczy możesz dać pod pół zbiornika . Ja mam jeden kabel na trzy terraria i wszytsko zdaje egzamin, tylko że między kabel a szafkę położyłem ekran (z jednej strony cieniutki styropian , a z drugiej folia aluminiowa) i całe ciepło idzie do góry. Szkło grubości 3mm nie pęka ( to jest grubość dna zbiornika kumaków).

Poszukaj małych grzałek ja mam taką ok 23cm , bez termostatu chyba jakiś starszy model.

Zycze powodzenia w kombinowaniu dalej ;)

mrmoon
08-06-2014, 05:13
jutro skocze do akwarystycznego wiekszego. Widziałem na necie grzałki 180 mm, troszkę jakby jeszcze mniejsza była to by był git.
Kabel raczej odpada, bo:
1. Chodzi tylko o jedno terrarium, a podstawa jest za mała na jeden kabel grzewczy.
2. Jest już urządzone, będzie ciężko go podnieść
3. Pozatym ono jest we wnęce.

Spróbuje i z grzałką, i z jedną lustrzanką 25W.
Są wogóle mniejsze grzałki, niż 20 cm? takie np. 10 cm?
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==