PDA

Zobacz pełną wersję : POLSKIE STOWARZYSZENIE HODOWCÓW OWADÓW



TOMS@HAUSE
22-08-2011, 01:58
W tej chwili jest w budowie strona główna PSHO a także są omawiane wszelkie propozycje dotyczące profitów z członkowstwa oraz najbliższych celów do wykonania.Oficjalny start PSHO planowany jest na koniec listopada.Pozdrawiam

Fryta
22-08-2011, 03:18
Oficjalny start w listopadzie? Grztuluje. Jak tak szybko uda sie Wam zarejestrować strowarzyszenie w KRSie to i ja chcę wstąpić. Mam troszkę owadów więc może sie na coś przydam. Choć ten termin jak dla mnie jest za szybki (znam troche prace KRSu).
Acha. Profity profitami, ale jak ma wyglądać sprawa składek i obowiązków członków? Gdzie bedzie siedziba? No i najważniejsze: czy jest już gotowy statut (bez tego KRS nie przyjmie nawet dokumentów)?

TOMS@HAUSE
23-08-2011, 01:55
Cze fryta a co to KRS?Nie można rozpocząć działalności bez zezwolenia od nich?

piotrs
23-08-2011, 03:54
Witam miłośników owadów. Jak chyba wiecie istnieje juz Polskie Stowarzyszenie Terrarystyczne.Przebrnęlismy już przez te wszystkie formalne procedury i zaczynamy działać.W Stowarzyszeniu przewidziane są sekcje tematyczne, m.in. hodowli owadów.Proszę abyście rozważyli,czy nie prościej byłoby stworzyć mocną sekcję (skoro jest Was dużo) hodowli owadów przy PST? Czy nie jest nam "po drodze"? Moim zdaniem byłoby to korzystne dla obu stron. Rozdrobnienie miłośników zwierząt terraryjnych-w tym oczywiście owadów-nie jest korzystne.Kilka organizacji mniejszych ma mniejszą siłę od jednej dużej.O szczegółach działania możemy podyskutowac,spotkać się. Rozważcie to.
Piotr Stanisławski-Prezes PST
kontakt na stronie www.terrarium.org.pl

Fryta
23-08-2011, 12:13
KRS - o ile pamiętam to Krajowa Rada Sądownicza. Tam rejestruje sie wszystkie Stowarzyszenia. Bez tego żadne stowarzyszenie nie może działać (musi byc w spisie stowarzyszen - ewidencja), a jeżeli może to nielegalnie. Tam sprawdza sie czy powstało ono zgodnie z prawem, czy jego statut i działania sa i bedą zgodne z prawem, sprawdza sie członków, itd. To kosztuje kilkaset złotych i trwa jakieś 3-4 miesiące w wariancie optymistycznym (przy dobrze wypełnionych dokumentach i sprawnym składaniu wniosków).
Może ta propozycja PST jest warta rozważenia? Tam już się kończy rejestracja w KRSie, statut gotowy, itd. Chyba, że koniecznie chcecie to organizować sami. To też może być, tylko czy jest sens bawić się w te statuty, rejestracje itd. To na prawdę masa ciężkiej roboty.

42d3e78f26a4b20d412==