PDA

Zobacz pełną wersję : Kruszczyce - pytanie



natka24
16-10-2011, 14:57
Witam,

Po lekturze Terrarium nabrałam ochoty na te chrząszcze. Mam takie małe wolne szkiełko 25x17x17cm i nasuwa mi się pytanie, czy mozna w nim spróbowac hodować kruszczyce? No i gdzie je dostać w Wwie lub okolicach bliskich.

Pozdrawiam
Natka
+ 2 żółwie stepowe

Fryta
16-10-2011, 15:37
Spróbować można. Ja też od takiego zaczynałem. Jest dobre na kilka par małych kruszczyc (np: Pachnod). Radziłbym jednak co 4-6 tyg wymieniać sciółkę, a starą z terra przenosić do osobnego (trochę pojemniejszego) zbiornika gdzie będą dorastać znajdujące sie w niej larwy (pojemnik tylko ze ściółką). To pozwoli zagospodarować max przestrzeni w podanym przez Ciebie terra na utrzymanie stadka pięknych dorosłych chrząszczy.
W Wawie kruszczyce na pewno możesz kupić w Smoku (często bywają). O innych sklepach nie wiem.

natka24
17-10-2011, 13:27
Witaj :)

Myślałam o kruszczycy afrykańskiej na początek :) Hmm czy do tego mini-terrarium mogę dać 6 sztuk? Czy najlepsze proporcje płci to 1:1??
Myślę, że jak mi sie spodoba to zamienię szkiełko na jakiś conajmnij 20 litrowe akwa.
Smok jak najbardziej był trafiony :) dzięki

Pozdrawiam
Natka żółwiowa z ochotą na kruszczyce :)

Fryta
18-10-2011, 15:57
:) 6 szyuk ok. Do 10 możesz spokojnie, więcej też ale musisz im dać wtedy wiecej kory, korzeni, itp. Masz dobry gatunek na początek. Powodzenia. W razie pytań pisz na maila lub tu na Forum. Na pewno ktos odpowie.

42d3e78f26a4b20d412==